کد مطلب: 

251848
بهبود امنیت شبکه 5G با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین
محقق گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات (DTIC) در UPF، گفت: از یک سو، حفاظت از شبکه وقتی که توسط یک هواپیمای بدون سرنشین که به هم متصل شده و تداخل ایجاد می‌کند، مهم است، از سوی دیگر، در آینده، همان هواپیماهای بدون سرنشین می‌توانند به پیشگیری، ردیابی و بازیابی حملات در شبکه‌های 5G کمک کنند.
بهبود امنیت شبکه 5G با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین

به گزارش سیتنا، سایت پلیس فتا به نقل از helpnetsecurity، نوشت: 5G نحوه ارتباط ما را تغییر می‌دهد، ظرفیت بزرگراه‌های اطلاعات را چندین برابر می‌کند و به کلیه اشیاء روزمره امکان می‌دهد تا در زمان واقعی به یکدیگر متصل شوند.

استقرار آن یک انقلاب واقعی تکنولوژیکی است، بدون برخی از خطرات امنیتی. تا زمانی که فناوری 5G به طور قطعی گسترش نیافته باشد، برخی از چالش‌ها برای حل و فصل باقی مانده‌اند، از جمله مشکلات احتمالی شنود، دخالت و سرقت هویت.

وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (UAV) که به پهپادها نیز معروف هستند، به عنوان پشتیبانی کننده بسیاری از برنامه‌ها و خدمات مانند کشاورزی دقیق، جستجو و نجات یا در زمینه ارتباطات، برای استقرار موقت شبکه و گسترش و پوشش امنیت آنها ظاهر می‌شوند.

جیووانی گراچی، محقق گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات (DTIC) در UPF، در مطالعه اخیر اشاره کرده است: " از یک سو، حفاظت از شبکه وقتی که توسط یک هواپیمای بدون سرنشین که به هم متصل شده و تداخل ایجاد می‌کند، مهم است. از سوی دیگر، در آینده، همان هواپیماهای بدون سرنشین می‌توانند به پیشگیری، ردیابی و بازیابی حملات در شبکه‌های 5G کمک کنند."

در ابتدا، استفاده از پهپادها برای جلوگیری از حملات احتمالی، هنوز در مراحل اولیه تحقیقات خود است، و دوم آنکه، نحوه محافظت از شبکه در صورت آشفتگی توسط پهپاد، بسیار واقع گرایانه تر است. همانطور که گراچی توضیح می‌دهد: "یک پهپاد می‌تواند منبع تداخل در بین کاربران باشد. این می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که هواپیمای بدون سرنشین بسیار بالا باشد و هنگامی که انتقالات آن مسافت زیادی را طی می‌کنند، چون هیچ مانعی در راه، مانند ساختمان‌ها وجود ندارد."

ادغام دستگاه‌های پهپاد در شبکه‌های تلفن همراه آینده ممکن است مورد دوم را در معرض خطرات احتمالی حمله مبتنی بر پهپادها قرار دهد. پهپادها با اتصال سلولی ممکن است ویژگی‌های انتشار رادیویی را تجربه کنند که به احتمال زیاد از آن چه توسط یک کاربر زمینی تجربه شده است، متفاوت می باشد.

هنگامی که یک پهپاد کاملاً بالاتر از ایستگاه‌های پایه پرواز می‌کند، می‌توانند برنامه‌های تداخل یا حتی سرکشی مانند تلفن همراه متصل به پهپاد را بدون اجازه ایجاد کنند.

بر اساس این فرضیه که شبکه‌های زمینی 5G هرگز 100٪ ایمن نخواهند بود، نویسندگان این مطالعه همچنین پیشنهاد می‌دهند از پهپادها برای بهبود امنیت شبکه 5G و فراتر از دسترسی بی‌سیم استفاده کنید.

محققان توضیح می‌دهند: "به طور خاص، ما در تحقیقات خود مسدود کردن، سرقت هویت، کلاهبرداری، استراق سمع و مکانیزم‌های تخفیف را که توسط همه‌کاره بودن پهپادها امکان‌پذیر است، در نظر گرفته‌ایم".

این مطالعه چندین زمینه را نشان می‌دهد که در آنها تنوع و تحرک سه بعدی پهپادها می‌تواند امنیت شبکه‌های بی‌سیم پیشرفته را در برابر استراق سمع، تداخل و "جعل" قبل از وقوع آنها یا برای تشخیص و بازیابی سریع بهبود بخشد.

گراچی توضیح می دهد: "این مقاله سوالات و دستورالعمل‌های تحقیقاتی باز، از جمله نیاز به ارزیابی آزمایشی و بستر تحقیق برای نمونه‌سازی اولیه و آزمایش فناوری‌های پیشنهادی را مطرح می کند".

انتهای پیام

سیتنا 3
2020-12-01 10:10

افزودن دیدگاه جدید