کد مطلب: 

251712
راه‌‌هایی جهت ارتقای امنیت اطلاعات گوشی هوشمند
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، گفت: با توجه به اینکه اکثر افراد از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند، در صورتی که اگر این تلفن به هر نحوی سرقت، گم و یا حتی رمز آن فراموش شود، دیگر قادر به استفاده از داده‌های داخل آن نخواهیم بود.
راه‌‌هایی جهت ارتقای امنیت اطلاعات گوشی هوشمند

به گزارش سیتنا، سرهنگ علی محمد رجبی، گفت: عکس‌های خصوصی و شخصی، اطلاعات بانکی، مالی و دیگر موارد معمولا در تلفن‌های افراد وجود دارد، لذا برای ارتقای امنیت تلفن‌های همراه هوشمند باید تمهیدات لازم توسط صاحبان آن‌ها اتخاذ شود.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: در وهله اول باید یک رمز و الگوی مناسب برای ورود به تلفن همراه توسط دارندگان آن‌ها انتخاب شود و در گام بعدی باید پین کد سیم کارت‌ها فعال شوند تا در زمان سرقت تلفن همراه از موارد داخل آن و همچنین سیم‌کارت‌های مالکان تلفن همراه توسط سارقان سوء استفاده نشود.

وی با بیان اینکه برخی از تلفن‌های هوشمند دارای کارت حافظه جانبی هستند و باید این کارت‌ها رمزگذاری شوند، افزود: استفاده از آنتی ویروس به روز برای اسکن تلفن همراه بسیار مهم و ضروری است.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، تصریح کرد: دارندگان تلفن‌های همراه برنامه‌های مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر و سایت‌های دارای ای‌نماد دانلود کنند و به هیچ عنوان از لینک‌های شبکه‌های اجتماعی برای نصب برنامه‌ها استفاده نکنند؛ چرا که تمامی آن‌ها بد افزار و جاسوس افزار هستند.

انتهای پیام

سیتنا 3
2020-11-28 09:59

افزودن دیدگاه جدید