کد مطلب: 

251655
فناوری جدید تصویربرداری از فعالیت مغز کودکان ابداع شد
محققان انگلیسی از ابداع فناوری جدیدی خبر داده‌اند که تصویربرداری از فعالیت مغزی کودکان و نوزادان را به طور دقیق برای اولین بار ممکن می‌کند.
فناوری جدید تصویربرداری از فعالیت مغز کودکان ابداع شد

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، مزیت این فناوری آزار ندیدن کودکان و نوزادان است و به پزشکان امکان می‌دهد در محیطی طبیعی و بدون نیاز به دستگاه گران قیمت ام آر آی مغز کودکان را اسکن کرده و شرایط آن را بررسی کنند.

هم اکنون ابهامات زیادی در مورد نحوه رشد و فعالیت مغز کودکان وجود دارد و علت اصلی این مساله دشواری استفاده از دستگاه‌های اسکنر سنتی مغز در مورد اطفال و نوزادان است. تحرک فراوان نوزادان نیز استفاده از دستگاه‌های یادشده را تقریباً ناممکن می‌کند و لذا سیستم جدید می‌تواند مشکلات یادشده را حل کند.

این سیستم مبتنی بر استفاده از یک کلاه نرم پوشیدنی است که بر روی سر نوزادان قرار می‌گیرد و در آن از فناوری توموگرافی نوری با چگالی بالا استفاده شده است. هر کاشی شش ضلعی روی کلاهک شامل سه منبع LED و چهار حسگر است. اشعه مادون قرمز نیز برای شناسایی تغییرات مغز کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. محققان با بررسی تغییرات یادشده نقشه بخش‌های مختلف مغز کودکان را تهیه می‌کنند و به صورت آنی بر روی آن کار می‌کنند.

داده‌های اولیه به دست آمده از این روش تصویربرداری نشان می‌دهد که می‌توان از این شیوه برای مطالعه دقیق روند فعالیت‌های مغز کودکان و نوزادان استفاده کرد و آسیب‌ها و مشکلات احتمالی شبکه عصبی یا مغز آنها را شناسایی کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-11-26 08:42

افزودن دیدگاه جدید