کد مطلب: 

251464
آیا کسب‌وکار‌های آنلاین در محدودیت‌های کرونایی حق تردد دارند؟
«مشاغل مرتبط با خدمات اینترنتی هر چند جزء مشاغل ضروری گروه یک است، اما هنوز وایت‌لیستی برای جلوگیری از جریمه نشدن نیرو‌های این مشاغل و اصناف دیگر به مراجع ذیصلاح نرسیده است.» وزیر ارتباطات در این باره گفت: هماهنگی لازم برای رفت‌وآمد عوامل کسب و کار‌های خدماتی آنلاین با وزارت کشور صورت گرفته است.
آیا کسب‌وکار‌های آنلاین در محدودیت‌های کرونایی حق تردد دارند؟

به گزارش میزان، روزنامه همشهری نوشت: با پیگیری‌های وزارت ارتباطات هر چند ستاد کرونا مشاغل مرتبط با خدمات اینترنتی را جزء مشاغل ضروری گروه یک شناخته است، اما هنوز استارتاپ‌های مختلف این حوزه در این رابطه نتوانسته‌اند مشکلات خود را حل کنند.

هر چند از روز گذشته ممنوعیت تردد عمومی از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح شروع شد، اما هنوز سازوکاری برای مستثنی کردن عوامل تحویل کسب و کار‌های اینترنتی خدماتی برای تامین نیاز‌های مردم به‌صورت شفاف مشخص نشده است.

یک منبع آگاه روز گذشته اعلام کرد که هنوز وایت‌لیستی برای جلوگیری از جریمه نشدن نیرو‌های این مشاغل و اصناف دیگر به مراجع ذیصلاح نرسیده است. هم‌اکنون گروهی از استارتاپ‌ها مشغول نامه‌نگاری با فرمانداری و استانداری هستند.

از سوی دیگر به گفته سخنگوی اتحادیه کسب و کار‌های مجازی در جلسه‌ای که هفته گذشته در وزارت ارتباطات برگزار شده است قرار بر این شده که اتحادیه کسب و کار‌های مجازی و همچنین نظام صنفی رایانه‌ای فهرست پلاک‌های خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های کسب و کار‌های خدماتی مبتنی بر اینترنت را به مراجع ذیصلاح ارسال کنند.

مجوز از سوی رگولاتوری

وزیر ارتباطات درباره سازوکار‌های رفت‌وآمد عوامل کسب و کار‌های خدماتی آنلاین گفت: با وزارت ارتباطات هماهنگ کردیم. سازمان تنظیم مقررات، می‌تواند مجوز صادر کند. بنا شده است که نظام صنفی و اتحادیه کسب و کار‌های مجازی فهرست را به سازمان تنظیم مقررات ارسال کنند تا برای آن‌ها مجوز تردد صادر شود.

رضا الفت نسب، سخنگوی اتحادیه کسب و کار‌های مجازی هم تأکید دارد که در شرایط فعلی باید تلاش شود با هماهنگی‌های لازم مشکلات دیگر کسب و کار‌ها ازجمله مسئله موجودی کالا حل شود و مردم تشویق به خرید آنلاین برای شکستن زنجیره شیوع کرونا شوند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-11-22 09:58

افزودن دیدگاه جدید