کد مطلب: 

251415
ساخت آپارتمان به وسیله‌ی سریع‌ترین چاپگر سه بعدی جهان
استفاده از چاپگرهای سه بعدی در جهان در حوزه‌های مختلف رو به افزایش است و در تازه‌ترین تحول از این دست از سریع‌ترین چاپگر سه بعدی برای ساخت ساختمانی چندطبقه استفاده شده است.
ساخت آپارتمان به وسیله‌ی سریع‌ترین چاپگر سه بعدی جهان

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، بعد از ساخت یک ساختمان دو طبقه با چاپگر سه بعدی حال یک شرکت آلمانی از سریع‌ترین چاپگر سه بعدی جهان برای تکمیل یک ساختمان سه طبقه استفاده کرده است.

این عملیات ساختمانی توسط شرکت آلمانی پری انجام شده و زیربنای ساختمان سه طبقه مذکور ۳۸۰ متر مربع خواهد بود. همچنین یک زیرزمین نیز برای این ساختمان در نظر گرفته شده است. این ساختمان دارای پنج آپارتمان است که چهار تای آنها اجاره داده شده و یکی دیگر برای نمایش به علاقمندان در نظر گرفته شده است.

چاپگر مورد استفاده بدین منظور BOD 2 نام دارد و ابعاد آن ۱۲.۵ در ۱۵ در ۷.۵ متر است. سرعت چاپ این چاپگر سه بعدی ۱۰۰ سانتیمتر در ثانیه بوده و از آن می‌توان برای ترکیب سیمان و دیگر مصالح ساختمانی و دریافت خروجی در قالب لایه‌های مختلف استفاده کرد. برای مدیریت این چاپگر به دو اپراتور انسانی نیاز است و البته آموزش استفاده از آن ساده است.

پیش بینی می‌شود چاپ سه بعدی کامل یک خانه سه طبقه با استفاده از این چاپگر حداکثر شش هفته طول بکشد. ولی لوله کشی آب و برق کشی ساختمان توسط کارگران انجام خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-11-21 09:29

افزودن دیدگاه جدید