کد مطلب: 

251320
برچسب‌های اطلاعات جعلی فیسبوک بر پست‌های ترامپ بی تاثیر است
طبق اطلاعاتی جدید تلاش های فیسبوک برای برچسب زدن پست های حاوی اطلاعات جعلی دونالد ترامپ فقط هشت درصد از انتشار آنها جلوگیری کرده است.
برچسب‌های اطلاعات جعلی فیسبوک بر پست‌های ترامپ بی تاثیر است

به گزارش مهر به نقل از تلگراف، طبق گزارش هایی از مذاکرات هیات های داخلی فیسبوک، تلاش های این شرکت برای برچسب زدن اخبار جعلی و گمراه کننده دونالد ترامپ برای جلوگیری از انتشار آنها تاثیرگذاری اندکی داشته است.

طی پنج روز گذشته فیسبوک برچسب راستی آزمایی را تقریبا به تمام پست های رییس جمهور آمریکا افزوده است. بیشتر این پست ها انتقادی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.

در یک جلسه داخلی، یکی از محققان فیسبوک اعلام کرد تلاش ها برای هشدار دادن در باره پست های حاوی اطلاعات جعلی فقط هشت درصد از انتشار آنها کاسته است.

او در این باره گفت: ما شواهدی در اختیار داریم که الصاق برچسب به این پست ها فقط هشت درصد از میزان اشتراک گذاری دوباره آنها کاسته است. 

ترامپ در حساب های کاربری توئیتر و فیسبوک خود مرتبا ادعا می کند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دستکاری شده است اما هیچ شواهدی در این باره ارائه نکرده است.

در سال ۲۰۱۷ میلادی این پلتفرم متهم شد برای جلوگیری از انتشا اخبار جعلی فعالیت های لازم را انجام نمی دهد و پس از آن سیاست برچسب زدن پست های فیسبوک آغاز شد.

انتهای پیام

سیتنا 3
2020-11-18 13:49

افزودن دیدگاه جدید