کد مطلب: 

250162
فناوری باید در راستای اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد
معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: میزان درآمد ۱۰ کشور برتر دنیا در زمینه استخراج طلا معادل حدود نیمی از درآمد یکی از شرکت‌های برتر در حوزه فناورانه دنیاست از این رو باید در راستای اقتصاد مقاومتی به حوزه فناوری توجه شود.
فناوری باید در راستای اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش ایرنا، دکتر سیدستار هاشمی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: در این شرایط ناپایدار اقتصادی، شرکتهای برتر فناوری دنیا سهم ۱.۲ تریلیون دلاری در بازار را دارند.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت تحلیل داده، ایجاد ثروت و پول می کند و باید به این ظرفیت به صورت جدی نگاه کرد.

معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در زمینه تحول دیجیتال، ابزار، افراد و فرایندها از محورهای تحول دیجیتال هستند که در کنار هم بلوغ می‌یابند و با توجه به این سه رکن به صورت طبیعی شاهد بهره‌وری خواهیم بود.

هاشمی افزود: اگر بتوانیم هزینه صرفه جویی حاصل از این بهره‌وری را احصا و مشارکت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان را جلب کنیم تحول دیجیتال به معنای واقعی را رقم خواهیم زد.

وی اضافه کرد: در مشهد نیز این پیام تحول دیجیتال به خوبی شنیده شده و در دستور کار قرار گرفته است.

معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که هوشمندسازی، مسیر توسعه پایدار و از الزامات مدیریت شهری است گفت: کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد به برکت وجود ثامن‌الائمه از شرایط ویژه‌ای برخوردار است و در حوزه فناوری باید به عنوان الگویی برای همه شهرهای ایران باشد.

هاشمی افزود: کرونا نشان داد نیاز به فناوری گسترده است و باید بسترهای آن فراهم شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-10-19 15:13

افزودن دیدگاه جدید