کد مطلب: 

248582
تمامی شعب بانک استادو در شیلی به دنبال حملات یک باج افزار خطرناک قابلیت خدمات رسانی به مشتریان را از دست دادند.
یک باج افزار فعالیت صدها بانک را در شیلی مختل کرد!

به گزارش فارس به نقل از زد دی نت، بانک استادو شیلی اعلام کرده که تمامی شعب خود را در تاریخ هفتم سپتامبر به علت حمله باج افزاری تعطیل کرده و این تعطیلی ممکن است طی روزهای آینده هم ادامه یابد.

بانک استادو یکی از سه بانک بزرگ شیلی است و تا به حال سابقه نداشته که حمله باج افزاری موجب تعطیلی تمام شعب آن شود. این بانک در بیانیه ای اعلام کرده تمامی شعب ما از حالت عملیاتی خارج شده و فعلا بسته باقی خواهد ماند.

جزئیات فنی مربوط به این حمله افشا نشده، اما یک منبع نزدیک به این بانک اعلام کرده که تحقیقات در این زمینه در جریان است و شبکه داخلی بانک مذکور به باج افزاری موسوم به رویل یا سودینوکیبی آلوده شده است.

ظاهرا مشکل یادشده از طریق انتقال یک فایل آفیس آلوده به شبکه داخلی این بانک ایجاد شده و باز کردن فایل مذکور توسط یک کارمند کل شبکه داخلی بانک مذکور را از کار انداخته است. بررسی های اولیه نشان می دهد هکرها در روز جمعه یا شنبه توانسته اند به شبکه داخلی بانک استادو نفوذ کنند.

بعد از این حمله کارکنان بانک نتوانسته اند به فایل ها و اطلاعات خود دسترسی یابند و پلیس و دولت شیلی نیز در حال تحقیقات در این زمینه هستند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید