کد مطلب: 

248103
پیشنهاد ۸۴ میلیون دلاری شرکت اپل برای جلب رضایت کره جنوبی
اپل در کره جنوبی برای رفع نگرانی های ضد انحصارطلبی مقامات این کشور، پیشنهاد کرد ۱۰۰ میلیون وون معادل ۸۴ میلیون دلار برنامه های حمایتی برای کسب و کارهای کوچک، مصرف کنندگان و سایرین فراهم کند.
پیشنهاد ۸۴ میلیون دلاری شرکت اپل برای جلب رضایت کره جنوبی

به گزارش سیتنا، دیده بان ضد انحصارطلبی کره جنوبی اعلام کرد اپل کره جنوبی از سوی کمیسیون تجارت منصفانه کره در خصوص ادعاهای سوءاستفاده از موقعیت برتر خود و وادار کردن شرکت های مخابراتی برای پرداخت هزینه تبلیغات و تعمیرات گارانتی تحت تحقیقات قرار گرفته است.

این کمیسیون اعلام کرد اپل موافقت کرده است شرایط غیرمنصفانه با شرکتهای اپراتور تلفن همراه را در راستای پیشنهاد ۸۴ میلیون دلاری خود اصلاح کند. به عنوان مثال اپل با شرکتهای مخابراتی درباره نحوه تقسیم هزینه های تبلیغات برای کاهش بار هزینه هایی که به دوش آنها افتاده است، مذاکره خواهد کرد.

از ۱۰۰ میلیارد وون کمکی که شرکت اپل پیشنهاد کرده است، ۴۰ میلیارد وون برای ساخت مرکزی برای حمایت از تحقیقات و توسعه برای تولیدکنندگان کوچک کره جنوبی و ۲۵ میلیارد وون برای ایجاد یک آکادمی برای فراهم کردن آموزش برای سازندگان خواهد بود. ۲۵ میلیارد وون هم برای تخفیف به مصرف کنندگان برای هزینه های تعمیر گارانتی و سایر مزایا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رگولاتور کره جنوبی اگر پس از بررسی نظرات عمومی، پیشنهاد جبران اپل را منطقی ارزیابی کند، پروند تحقیقات علیه این شرکت آمریکایی را بدون نتیجه گیری درباره ارتکاب اقدام غیرقانونی توسط اپل خواهد بست.

طبق آمار شرکت تحقیقاتی کانترپوینت، اپل در سال ۲۰۱۹ در بازار تلفن همراه کره جنوبی که بازار خانگی سامسونگ الکترونیکس است ۱۸ درصد سهم داشت و در مقابل، سهم سامسونگ ۶۵ درصد بود.

بر اساس گزارش رویترز، اپل با فشار ضد انحصارطلبی در کشورهای دیگر مواجه است. رگولاتورهای فرانسه در مارس اپل را ۱.۱ میلیارد یورو معادل ۱.۲۳ میلیارد دلار جریمه و اعلام کردند این شرکت آمریکایی در قبال شبکه توزیع و خرده فروشی رفتار ضدانحصارطلبی داشته است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-08-24 11:03

افزودن دیدگاه جدید