کد مطلب: 

247978
گوگل تا ۲۰۲۳ موتور جستجوی فایرفاکس خواهد بود
طبق توافق‌نامه جدید گوگل و موزیلا، همچنان گوگل به عنوان موتور جستجوگر پیش‌فرض مرورگر فایرفاکس خواهد بود.
گوگل تا ۲۰۲۳ موتور جستجوی فایرفاکس خواهد بود

به گزارش سیتنا، به گزارش ZDNet، موزیلا و گوگل توافق‌نامه خود را برای نگهداری گوگل به عنوان موتور جستجوگر پیش‌فرض در مرورگر فایرفاکس، تا سال ۲۰۲۳ تمدید کرده‌اند. این دو شرکت هنوز به طور رسمی این موضوع را اعلام نکرده‌اند با این‌حال طبق این گزارش اینگونه برآورد می‌شود که ارزش قرارداد مذکور سالانه حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون دلار باشد. همچنین انتظار می‌رود تا پایان پاییز امسال این قضیه به‌طور رسمی اعلام شود. گفتنی است که قرارداد فعلی این دو شرکت تا پایان سال ۲۰۲۰ به اتمام می‌رسد.

جاستین اکلی سخنگوی موزیلا، طی ایمیلی به خبرگزاری The Verge خاطرنشان کرد که همکاری بین این شرکت و گوگل، یک رابطه ادامه‌دار خواهد بود و باتوجه به تمدید قرارداد این دو شرکت، روابط بین آن دو همچنان پایدار خواهد ماند.

به تازگی موزیلا تصمیم به تعدیل نیرو و اخراج ۲۵۰ نفر از کارمندان خود که حدود یک‌ چهارم جمعیت کارکنان این شرکت را شامل می‌شود، گرفته است. مدیرعامل موزیلا طی پستی که به‌تازگی منتشر کرده است به تأثیر مستقیم کرونا بر درآمد کلی این شرکت اشاره داشته است. به گفته وی، شرکت تصمیم دارد تا بر روی توسعه محصولات جدیدی تمرکز کند که موردپسند کاربران باشد و مردم خواهان استفاده از آن‌ها هستند. به همین خاطر این شرکت قصد دارد منابع درآمدی جدیدی را برای خود ایجاد کند. شرکت موزیلا پیش‌از این در ماه ژانویه حدود ۷۰ نفر از کارکنان خود را اخراج کرده بود.

بیشتر درآمد موزیلا از طرف شرکت‌های فعال در زمینه‌ی موتورهای‌جستجو مانند گوگل، یاندکس در روسیه و بایدو در چین به دست می‌آید؛ به این‌صورت که شرکت‌های مذکور برای اینکه بتوانند به‌عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض فایرفاکس فعالیت کنند، سالانه مبلغی را به موزیلا می‌پردازند. طی یک دهه گذشته، سهم فایرفاکس در حوزه مرورگر‌ها کاهش پیدا کرده و همچنین برخی محصولات این شرکت مانند گوشی فایرفاکس و سیستم‌عامل فایرفاکس با شکست مواجه شده‌اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-08-20 10:55

افزودن دیدگاه جدید