کد مطلب: 

247528
مقامات نیویورک به دنبال مقابله با انحصار طلبی شرکت‌های فناوری
مقامات ایالت نیویورک قصد دارند با تصویب قانونی در پارلمان محلی این ایالت قوانین ضدانحصار را محکم تر کنند تا بهتر بتوانند با انحصارطلبی شرکت های فناوری مقابله کنند.
مقامات نیویورک به دنبال مقابله با انحصار طلبی شرکت‌های فناوری

به گزارش سیتنا به نقل از انگجت، قانون جدید ضدانحصار ایالت نیویورک بر علیه شرکت های فناوری قانون ضدانحصار قرن بیست و یکم نام گرفته و دامنه آنچه که رفتار انحصارطلبانه محسوب می شود را افزایش می دهد، مجازات های درنظر گرفته شده را افزایش می دهد و مقابله قضایی با انحصارطلبی را تسهیل می کند.

قانون اولیه ضدانحصار که امروزه در اکثر ایالت های آمریکا اجرا می شود مربوط به ۱۰۰ سال قبل است و عمدتا تنها مربوط به همدستی دو شرکت برای انجام اقدامات انحصارطلبانه است. اما در قانون جدید اشکال پیچیده تر زد و بند انحصارطلبانه بین شرکت های فناوری نیز پیش بینی شده و مورد بررسی قرار می گیرد.

در این قانون تعقیب شخصیت های حقیقی نیز ساده تر شده و مجازات حداکثر ۱۵ سال زندان برای انحصارطلبی تجاری در نظر گرفته شده است. همچنین مجازات مالی شرکت های متخلف نیز به حداکثر ۱۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است. انتظار می رود تصویب این قانون به طرح شکایت های جدیدی از اپل، فیس بوک، آمازون و گوگل منجر شود.

انتهای پیام

سیتنا 3

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2020-08-06 10:31

افزودن دیدگاه جدید