کد مطلب: 

247477
قرنطینه‌ی ۱۴ روزه حجاج با دستبند الکترونیکی
افرادی که امسال در مراسم حج شرکت کرده بودند به مدت ۱۴ روز قرنطینه می شوند و در این مدت توسط دست بندهای الکترونیکی ردیابی و رصد خواهند شد.
قرنطینه‌ی ۱۴ روزه حجاج با دستبند الکترونیکی

به گزارش سیتنا به نقل از عرب نیوز، مراسم حج امسال با وجود بحران شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و با حضور حدود هزار نفر از عربستانی ها و خارجی های مقیم این کشور و با تدابیر سختگیرانه برگزار شد و براساس اعلام  وزارت حج عربستان هیچ گزارشی از ابتلای زائران به ویروس کرونا گزارش نشده است. 

با این وجود پس از پایان مراسم، حجاج برای ۱۴ روز به قرطینه می روند و پس از بازگشت به خانه توسط دست بندهای الکرونیکی مورد رصد قرار می گیرند. این دست بندها برای نظارت بر حجاج درباره چگونگی پیروی از دستورهای قرنطینه ای  و همچنین نظارت و بررسی وضعیت سلامتی آنها از طریق یک اپلیکیشن طراحی شده است. 

زائران کم شمار مراسم حج تمتع امسال پیش از آغاز این آئین مذهبی نیز به مدت یک هفته به قرنطینه رقته بودند و رعایت قوانین قرنطینه ای از سوی آنها از طریق این دست بندها ارزیابی شد. 

این اولین بار در تاریخ معاصر بود که مراسم حج با چنین تعداد کمی از زائر و بدون حضور حجاج از دیگر کشورهای جهان برگزار می شد. در شرایط معمول سالانه حدود ۲.۵ میلیون نفر در این مراسم شرکت می کنند. 

عربستان روندی کاهشی را در  شمار ابتالایان به ویروس کرونا ثبت کرده و برای دهمین روز پیاپی موارد ابتلای روزانه در این کشور به زیر دو هزار نفر رسید. روز گذشته (دوشنبه) ۱۲۵۸ نفر بر اساس گزارش های رسمی در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند تا مجموع شمار مبتلایان به بیش از ۲۸۰ هزار نفر برسد و تاکنون ۲۹۴۹ نفر نیز بر اثر کرونا، جان خود را دست داده اند. 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-08-04 11:20

افزودن دیدگاه جدید