کد مطلب: 

247392
بلاک جهانی هواداران رییس جمهور برزیل در فیسبوک
فیسبوک یک روز پس از این که توسط یک دادگاه برزیلی جریمه شد، اعلام کرد برخی از حساب هایی که تحت کنترل هواداران رییس جمهور برزیل قرار دارند را در سطح جهانی مسدود خواهد کرد.
بلاک جهانی هواداران رییس جمهور برزیل در فیسبوک

به گزارش سیتنا، یک قاضی دادگاه عالی برزیل به فیسبوک دستور داد حسابهای هواداران بولسونارو در خارج از این کشور را که در انتشار اخبار نادرست دست داشته اند، مسدود کند و فیسبوک را برای عدم اجرای این حکم بیش از ۳۶۷ هزار دلار جریمه و تهدید کرد اگر این شرکت شبکه اجتماعی همچنان به این حکم عمل نکند، جریمه روزانه خواهد شد.

سخنگوی فیسبوک اظهار کرد: این حکم آزادی بیان در خارج از قلمرو قضایی برزیل را تهدید می کند اما عنوان کرد که این شرکت با حکم مذکور موافقت کرده است.

وی گفت: با توجه به تهدید تعقیب قضایی کارمند برزیلی فیس بوک، در مقطع فعلی چاره ای به جز عمل به این تصمیم و مسدود کردن جهانی حسابهای طرفداران رییس جمهور برزیل نداریم اما در دادگاه عالی تقاضای تجدیدنظر خواهیم کرد.

الکساندر دو مورائس، قاضی برزیلی در حکمی اعلام کرده بود که فیسبوک و توییتر به دستورات دادگاه برای مسدود کردن حسابها عمل نکرده اند و تنها حسابهای داخل برزیل مسدود شده اند.

جریمه قاضی تنها شامل حال فیسبوک شد و معلوم نیست آیا توییتر هم مشمول جریمه مشابه خواهد شد یا خیر.

بر اساس گزارش رویترز، این قاضی در ماه مه دستور داده بود ۱۶ حساب توییتر و ۱۲ حساب فیس بوک هواداران بولسونارو که در گویا در انتشار اخبار جعلی در زمان انتخابات سال ۲۰۱۸ دست داشتند، مسدود شوند.

این حساب ها به دلیل نقض قوانین در خصوص نفرت پراکنی مسدود شدند.

انتهای پیام

سیتنا 3

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2020-08-02 14:43

افزودن دیدگاه جدید