کد مطلب: 

245950
متهمی که با مکالمه غیرمجاز تلفنی به خارج، دو میلیارد تومان خسارت به مخابرات زد
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از بازداشت یک قاچاقچی مکالمات تلفنی خبر داد.
متهمی که با مکالمه غیرمجاز تلفنی به خارج، دو میلیارد تومان خسارت به مخابرات زد

به گزارش تسنیم، سرهنگ داوود معظمی گودرزی با اعلام خبر بازداشت یک قاچاقچی مکالمات تلفنی، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: مدتی قبل نماینده حقوقی شرکت مخابرات با مراجعه به پلیس فتا عنوان کرد افراد ناشناسی به وسیله خطوطی اقدام به سوء استفاده از پهنای باند بین‌الملل و برقراری غیرقانونی ارتباط تلفنی خارج به داخل کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: شاکی عنوان کرد که در پی این اتفاق، علاوه بر خسارتهای امنیتی، حدود ۲۰ میلیارد ریال به شرکت ارتباطات زیرساخت نیز خسارت وارد شده است.

وی تصریح کرد: پس از تشکیل پرونده، تیمی از افسران پلیس فتا با بررسی مستندات و شواهد، رسیدگی به پرونده را در دستور کار قرار دادند و پس از چند روز کار اطلاعاتی و تحقیقات گسترده و روشهای فنی و پلیسی موفق به شناسایی خطوط و متهم شدند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم با استفاده از روشهای مختلف مانند تغییر کابل‌کشی‌های مخابراتی سعی در پنهان کردن این عمل مجرمانه داشت که در نهایت شیوه مجرمانه وی شناسایی شد.

گودرزی عنوان کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد، متهم با استفاده از شیوه انتقال تماسهای تلفنی اینترنتی از خارج به داخل کشور با ۲۸ خط فعال، مکالمات تلفنی را قاچاق و از پهنای باند بین‌الملل سوء‌استفاده کرده است.

رئیس پلیس فتا افزود: با هماهنگی مرجع قضائی و تحقیقات میدانی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به همراه تجهیزات مخابراتی و رایانه‌ای به پلیس فتا انتقال یافت. متهم در ابتدا منکر جرم ارتکابی بود اما پس از مواجه شدن با ادله و مستندات لب به اعتراف گشود.

این مقام انتظامی یادآور شد: مکالمات بین‌الملل باید از طریق مراکز ارتباط بین‌الملل کشور مبدأ و مقصد برقرار شود و برقراری این ارتباطات از مبادی غیرقانونی و غیررسمی، "ترمینیشن" (از خارج به داخل) غیرمجاز یا همان قاچاق مکالمات تلفنی نامیده می‌شود.

گودرزی متذکر شد: قاچاق مکالمات تلفنی، با سوء‌استفاده از یارانه‌هایی که دولت به مکالمات تلفنی شهروندان اختصاص داده و با ترانزیت (برقراری) ارتباطات سایر کشورها از طریق ایران یا به داخل ایران صورت می‌گیرد بنابراین به جای ارسال ارتباطات دیگر کشورها به طور مستقیم به مقصد، به ایران و از طریق مراکز بین‌الملل ما به کشور مقصد ارسال می‌شود. بدین ترتیب از این یارانه به نفع دیگر کشورها استفاده و این امر خسارت غیرقابل جبرانی را به اقتصاد کشورمان وارد می‌کند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ تصریح کرد: شهروندان در صورتیکه متوجه تغییرات محسوسی در مبلغ مندرج در قبض تلفن خود شدند مراتب را سریعاً به شرکت ارتباطات زیر ساخت اعلام کنند تا پس از بررسی و تأیید، در صورت لزوم برای بررسی بیشتر به پلیس فتا ارسال شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2020-06-28 17:22

افزودن دیدگاه جدید