کد مطلب: 

240612
یاهو موتور جست‌وجوی جدید با تمرکز بر حریم خصوصی عرضه کرد
یاهو در جدیدترین اقدام خود یک موتور جست‌وجوی جدید به نام OneSearch با محوریت حریم خصوصی ارائه کرد.
یاهو موتور جست‌وجوی جدید با تمرکز بر حریم خصوصی عرضه کرد

به گزارش سیتنا، به تازگی اپراتور Verizon یک موتور جست‌وجوی جدید به نام Yahoo OneSearch ارائه کرده است که توسط Microsoft Bing قدرت می‌گیرد. نکته جالب درباره این موتور جست‌وجو ویژگی  حفظ حریم خصوصی است که به آن "privacy-oriented" می‌گویند. این موتور جست‌وجوی جدید هم برای گوشی و هم برای دسکتاپ به صورت رایگان در دسترس خواهد بود. در نتیجه برای داشتن آن روی گوشی هوشمند خود کافیست به یکی از فروشگاه‌های نرم‌افزاری پلی استور یا اپ استور رفته و آن را دانلود کنید.

مشخصات موتور جست‌وجوی یاهو

یاهو ادعا می‌کند که موتوری جست‌وجوی OneSearch موارد جست‌وجو شده توسط کاربر را ردیابی یا ذخیره‌سازی نمی‌کند و به هیچ عنوان این اطلاعات را با تبلیغ‌کنندگان به اشتراک نمی‌گذارد. همچنین نکته بسیار خوب این موتور جست‌وجو این است که برای امنیت بیشتر موارد جست‌وجو شده را رمزگذاری می‌کند. از آنجا که OneSearch اصطلاحات جست‌وجو، آدرس‌های IP یا موقعیت جغرافیایی را ذخیره نمی‌کند، نتایج جست‌وجو را بر اساس این دسته‌ها فیلتر یا بهینه نمی‌کند.

بعضی از قابلیت‌هایی که یاهو برای این موتور جست‌وجو ذکر کرده تنها در حالت Advanced Privacy Mode روشن خواهند بود، در نتیجه برای استفاده از آن‌ها باید اطمینان حاصل کنید که این حالت همیشه فعال باشد. در ادامه می‌توانید قابلیت‌های اصلی که در این موتور جست‌وجو وجود دارد را مشاهده کنید:

  • عدم اشتراک اطلاعات شخصی با تبلیغ کنندگان
  • ذخیره سازی سابقه جست‌وجوی کاربر
  • نتایج جست‌وجوی بی طرفانه
  • اصطلاحات رمزگذاری شده

نکته دیگری که لازم به ذکر است این است که OneSearch تمام اصطلاحات جست‌وجوی شما را رمزگذاری می‌کند تا از به اشتراک گذاشتن داده‌های آن با ارائه دهندگان خدمات و تبلیغ کنندگان جلوگیری کند؛ بنابراین امیدوارم بعد از جست‌وجوی چیزی، شما با تبلیغات مختلف مورد هدف قرار نگیرید. همچنین، می‌توانید SafeSearch را فعال کنید تا از دریافت محتوای بزرگسالان و صفحات وب نامناسب در نتایج جست‌وجو خودداری کنید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-01-20 09:42

افزودن دیدگاه جدید