کد مطلب: 

239326
جایزه یک و نیم میلیون دلاری اپل برای کشف حفره‌ی امنیتی در iOS
اپل برای افزایش امنیت سیستم‌عامل‌های خود، پاداش کشف حفره‌های امنیتی در پلتفرم‌های این شرکت را به مقدار قابل توجهی افزایش داد.
جایزه یک و نیم میلیون دلاری اپل برای کشف حفره‌ی امنیتی در iOS

به گزارش سیتنا، شرکت‌های مختلف تولید کننده تلفن هوشمند همواره به دنبال آن هستند که امنیت دستگاه‌های خود را افزایش دهند، این امنیت از طریق ایجاد قفل‌های غیر قابل نفوذ مانند پترن، قفل تشخیص چهره و قفل حسگر اثر انگشت صورت گرفته است. اما از جهتی دیگر از بین بردن راه‌های نفوذ به سیستم عامل گوشی، ساخت برنامه‌های پیش‌فرض قدرتمند و حفاظت از اطلاعات خصوصی خریداران نیز، از وظایف دیگر شرکت‌های تولید کننده گوشی همراه به شمار می‌رود. به تازگی شرکت اپل که چندین بار طعمه نفوذ هکر‌ها و افشا شدن اطلاعات خصوصی کاربرانش شده، تلاش دارد تا امنیت آیفون‌های خود را بالا ببرد.

به همین جهت شرکت اپل از محققانی که به شناخت آسیب‌پذیری نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه‌های مختلف تبحر دارند و برای این کار، پاداش دریافت می‌کنند، دعوت کرده تا بررسی‌های گسترده‌ای بر روی نقاط ضعف امنیتی سیستم عامل iOS انجام دهند. اپل برای شناخت آسیب‌پذیری امنیتی سیستم عامل و اپلیکیشن‌های خود پول زیادی پرداخت خواهد کرد. این شرکت اعلام کرده پاداش شناخت نقاط ضعف امنیتی سیستم عامل و برنامه‌های خود را از ۲۰۰ هزار دلار به یک و نیم میلیون دلار افزایش داده است. این پاداش برای شناخت آسیب‌پذیری امنیتی در سیستم عامل iOS، iPadOS، macOS، tvOS، watchOS و iCloud است. همانطور که می‌بینید اپل به دنبال افزایش امنیت در تمام پلتفرم‌های خود از جمله تلویزیون، ساعت هوشمند، آیپد و رایانه‌های شخصی است.

به این منظور اپل در سایت خود یک صفحه جداگانه برای محققان امنیتی ایجاد کرده که تمامی قوانین و جزئیات شناخته حفره امنیتی، نحوه گزارش‌دهی و دریافت پول در آن موجود است. در این قوانین آمده که پیدا کره حفره امنیتی در نسخه بتا برنامه‌ها، حق پاداش را ۵۰ درصد افزایش می‌دهد. اپل مقدار پاداش‌های خود را به قدری افزایش داده تا کارشناسان و محققان امنیتی برجسته و سطح بالا از سراسر جهان، برای بررسی حفره‌های امنیتی iOS ترغیب شوند. اپل برای حفظ اعتبار خود و رضایت‌مندی کاربرانش، به دنبال ارتقاء هرچه بیشتری امنیت برنامه‌ها و سیستم‌عامل‌های ارائه شده است.

انتهای پیام

سیتنا 3

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2019-12-24 16:02

افزودن دیدگاه جدید