کد مطلب: 

238497
گوگل در جدیدترین اقدام خود قابلیت حالت ناشناس را به نسخه iOS نقشه گوگل اضافه کرد.
حالت ناشناس به نقشه گوگل iOS اضافه شد

به گزارش سیتنا، نقشه گوگل یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های این سیستم‌عامل است که در دنیای امروز به فریاد کاربران می‌رسد. با استفاده از این نرم‌افزار دیگر نباید نگران گم شدن در راه رسیدن به مقصد باشیم زیرا بهترین راه را برای رسیدن به آن به ما نشان می‌دهد. این نرم‌افزار با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای هر چند مدت یکبار خود را بروز می‌کند تا بتواند بهترین تجربه را به کاربران خود ارائه دهد. به تازگی شرکت گوگل قابلیت جدیدی به نسخه آی‌اواس این نرم‌افزار اضافه کرده است.

دیگر نیازی نیست برای مخفی بودن عملکرد نقشه گوگل خود کاربر اندروید باشید. امروز اتفاق خوبی برای کسانی که تلفن‌همراه ساخته شده توسط اپل دارند رخ داده است. گوگل حالت ناشناس (Incognito Mode) را برای کاربران iOS عرضه کرده و با این کار به کاربران این سیستم‌عامل نیز امکان جستجو و مسیریابی بدون هرگونه تاریخچه و ثبت شدن را داده است. ثبت شدن این داده‌ها در دستگاه و حساب کاربری برای بعضی جالب نیست.

لازم به ذکر است که اضافه شدن این قابلیت به این معنا نیست که تاثیری در جستار دستیار شما ایجاد می‌شود، این امر عمدتا به گونه‌ای است که گوگل و هر کسی که به تلفن شما دسترسی داشته باشد دیگر نمی‌تواند ببیند شما به دنبال چه بوده‌اید.

جالب است بدانید که کاربران اندروید به زودی قابلیت دیگری برای کنترل حریم خصوصی خود در اختیار خواهند داشت. به زودی گزینه حذف کلی برای Timeline شما وجود خواهد داشت، بنابراین می‌توانید به سرعت دسته‌ای از مکان‌هایی را که بازدید کرده‌اید بدون ورود به تنظیمات نقشه‌ها و مشخص کردن محدوده تاریخ حذف کنید. این امر می‌تواند در موارد زیادی کاربرد داشته باشد که یکی از آن‌ها برای مواقعی است که می‌خواهید برای فردی هدیه بخرید و دوست ندارید اگر تلفن شما را برای دقایقی قرض گرفت متوجه این امر شده و غافلگیری خراب شود. البته عرضه این ویژگی برای ژانویه سال بعد برنامه ریزی شده در نتیجه برای سال ۲۰۱۹ میلادی در دسترس نیست.

انتهای پیام

دسته بندی: 

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید