کد مطلب: 

236646
شیوه جدید هکرهای اینترنتی برای خالی کردن حساب ها
هکرهای اینترنتی در زمان خریدهای اینترنتی که عملیات ناموفق اعلام می شود مشخصات بانکی را برداشته و دست به کلاهبرداری می زنند.
شیوه جدید هکرهای اینترنتی برای خالی کردن حساب ها

به گزارش رکنا، ساعت 9:25 دقیقه شامگاه چهارشنبه 15 آبان امسال زن جوان در خانه نشسته بود که از بانک پیامکی از بانک به دستش رسید که نشان از واریز یک میلیون و 300 هزار تومان به حسابش داشت.

زن جوان شوکه شده و در فکر بود که چه کسی این پول را به حسابش واریز کرده است که پس از یک دقیقه پیامک دیگری از بانک به دستش رسید و مبلغ یک میلیون و 700 هزار تومان از حسابش برداشت و موجودی بانکی‌اش صفر شد.

این زن که از این ماجرا متعجب شده بود با پلیس تماس گرفت و صبح پنج شنبه برای رسیدگی به این ماجرا به دادسرای ناحیه 31 جرایم یارانه‌ رفت و در آنجا مشخص شد که از حساب او هدف کلاهبرداری هکرهای حرفه ای قرار گرفته است.

زن جوان به خبرنگار رکنا گفت: پس از اعلام شکایت در دادسرای جرایم یارانه ای به اداره پلیس فتا تهران در خیابان مطهری رفتم و با یک صف طولانی که فکر کنم هزاران نفر در جلوی من ایستاده بودند روبرو شدم و برایم جالب بود که همه آنها به همین شیوه هدف کلاهبرداری قرار گرفته بودند.

وی افزود: بیشتر کسانیکه برای پیگیری به اداره پلیس فتا آمده بودند ابتدا یک پول به حسابشان واریز شده و پس از آن کل مانده حسابشان خالی شده بود و مبالغ میلیونی زیادی از این افراد کلاهبرداری شده بود.

این زن ادامه داد: در پیگیری ها مشخص شد که کلاهبرداران در زمانی که قصد خرید اینترنتی و حتی پرداخت کرایه های خودروی‌های اینترنتی را داریم وقتی دستگاه اعلام می کند تراکنش ناموفق بوده هکرها اقدام به برداشت شماره حساب و مشخصات کارت بانکی می کنند.

بنا به این گزارش، پرونده این کلاهبرداری که افراد زیادی گرفتار آن شده اند در اداره پلیس فتا تهران در حال بررسی است و تحقیقات برای دستگیری متهم ادامه دارد.

انتهای پیام

سیتنا 4

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید
2019-11-07 23:31

افزودن دیدگاه جدید