کد مطلب: 

235364
وعده‌ی اپل برای تجهیز آیفون به قابلیت ضبط دستیار صوتی
اپل وعده داده است تا زمان عرضه نسخه آزمایشی سیستم عامل iOS قابلیت ضبط سیری را در آیفون راه‌اندازی می‌کند.
وعده‌ی اپل برای تجهیز آیفون به قابلیت ضبط دستیار صوتی

به گزارش سیتنا، شرکت اپل به کاربران گوشی‌های آیفون وعده داده است ویژگی ضبط صوتی دستیار هوشمند سیری را هم‌زمان با عرضه نسخه بتای سیستم عامل iOS 13.2 به تلفن‌های همراه آیفون اضافه می‌کند. این ویژگی به کاربر امکان می‌دهد با ضبط صدای خود درخواست مورد نظر از دستیار صوتی را در زمان دلخواه مطرح کرده و برای بهبود عملکرد سیری از آن استفاده کند.

اپل پس از انتشار اطلاعاتی از شنود درخواست‌های کاربران از دستیار صوتی سیری و رسوایی این دستیار هوشمند با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه شد. عده‌های از کارشناسان با اشاره به عملکرد پیمانکاران اپل برای گوش کردن به مکالمات کاربران، اپل را متهم به نقض حریم خصوصی صاحبان گوشی‌های آیفون کردند. حال با گذشت چند ماه از این اتفاق اپل در صدد است تا با افزودن ویژگی جدید به سیری بار دیگر اعتماد کاربران به این دستیار هوشمند را افزایش دهد. 

قابلیت ضبط دستیار صوتی، ویژگی جدید اپل

البته اپل پس از رسوایی سیری از کاربران خود عذرخواهی کرد و وعده تغییر سیاست‌های خود در آینده‌ای نزدیک خبر داد. حالا و پس از گذشت چند ماه اپل به وعده خود عمل کرده است و از این پس تنها به درخواست کاربران ارتباط صوتی را بین سیری و کاربر برقرار می‌سازد. به طور دقیق‌تر کاربران می‌توانند سیری در iOS 13.2 مکاله کاربر را ضبط کرده و در صورت تمایل او برای انجام درخواست فرآیند ارتباط را برقرار می‌سازد. 

ویژگی دیگری که قرار است به دستیار هوشمند اپل اضافه شود امکان پاک کردن درخواست‌های صوتی ذخیره صوتی در حافظه سیری به صورت خودکار و یا غیرخودکار است. کاربران می‌توانند درخواست‌‍‌های صوتی خود را پس از 24 ساعت با تعیین تنظیمات به خودکار حذف کنند. این ویژگی می‌تواند کمک زیادی به ایمنی حریم شخصی کاربران کرده و از نفوذ هکرها به حساب شخصی کاربران سیستم عامل iOS جلوگیری کند. 

انتهای پیام

سیتنا 3

امتیاز: 

0
هنوز رأی ندارید
2019-10-13 13:46

افزودن دیدگاه جدید