کد مطلب: 

235327
حالت تاریک به گوگل مپ هم رسید
گوگل اعلام کرد نرم‌افزار نقشه گوگل به حالت تاریک یا Dark Mode مجهز می‌شود.
حالت تاریک به گوگل مپ هم رسید

به گزارش سیتنا، پدیده حالت تاریک با سرعت در حال گسترش در بین اپلیکیشن‌های مختلف است. با توجه به هماهنگی Dark Mode با سیستم عامل‌های اندروید ۱۰ و iOS 13 بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری به سمت استفاده از این ویژگی در نرم‌افزارها و سرویس‌های مختلف خود روی آورده‌اند. گوگل در ادامه گسترش قابلیت حالت تاریک در بین نرم‌افزارهای گوگل قصد دارد گوگل مپ را نیز به این ویژگی مجهز کند.

گوگل با انتشار پستی در صفحه کاربری سیستم عامل اندروید در اینستاگرام به کاربران گوگل مپ خبر تجهیز این نرم‌افزار به حالت تاریک را در آینده‌ای نزدیک داد ولی به طور دقیق به تاریخ حضور این قابلیت در Google Map اشاره نکرد. با توجه به محبوبیت و مزیت‌های استفاده از حالت تاریک مطمئنا هم‌اکنون کاربران زیادی در سراسر جهان در انتظار اجرایی شدن این ویژگی در سرویس نقشه گوگل هستند. 

سرویس نقشه گوگل(Google Map) در حال حاضر بیشترین میزان کاربر را در مقایسه با تمام نرم‌افزارهای مسیریابی در دنیا دارد و از همین رو هرگونه تغییر در این برنامه می‌تواند موجب بیشتر شدن یا کاهش محبوبیت آن گردد. حالت تاریک در کنار ایجاد جذابیت ظاهری و زیباتر کردن ظاهر نرم‌افزارهای مختلف از لحاظ کاهش آسیب‌های وارده به چشم کاربران در استفاده‌های طولانی مدت از گوشی یا تبلت هوشمند نیز بسیار موثر است. 

اگرچه برخی از کاربران معتقدند در حالت تاریک به راحتی نمی‌توان محتوای مورد نمایش در نمایشگر گوشی را مشاهده کرد ولی گوگل به کاربران Google Map وعده داده است که طراحی بسیار دقیق و با کیفیتی را برای حالت تاریک سرویس گوگل مپ در نظر گرفته و همه جزئیات نقشه به سادگی قابل خواندن و دید است. 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2019-10-12 15:06

افزودن دیدگاه جدید