کد مطلب: 

234659
ونزوئلا به منظور دور زدن تحریم‌های بین‌المللی علیه صنعت نفت این کشور در نظر دارد علاوه بر رمزارز دولتی خود، به استفاده از رمزارزهای جهانی همچون بیت کوین و اتریوم نیز بیندیشد.
فشار ونزوئلا برای به رسمیت شناختن بیت‌کوین در فروش نفت

به گزارش سیتنا، طی یکی دو سال اخیر با گسترش استفاده و استقبال از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده، ونزوئلا تحت تاثیر فشارها و تحریم‌های شدید اقتصادی و به منظور کاهش تورم بی‌سابقه و همچنین حفظ توانایی فروش نفت به کشورهای مختلف رمزارز دولتی و اختصاصی خود را تحت عنوان Petro با پشتوانه میلیاردها دلار بشکه نفت خام معرفی و سپس عرضه کرد.

تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت zdnet حاکیست که ونزوئلا با تحت فشار قرار دادن بانک مرکزی در این کشور قصد دارد استفاده و خرید فروش رمزارزهای جهانی و معروفی همچون بیت کوین و اتریوم را نیز به رسمیت بشناسد تا صنعت نفت این کشور بیشتر از این دچار رکود نشود و تورم بی‌سابقه در ونزوئلا نیز با احیای فروش نفت و سایر محصولات مربوطه کنترل شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، استفاده از رمزارزهای جهانی و معروفی همچون بیت کوین و اتریوم به ونزوئلا این امکان را می‌دهد تا بتواند به راحتی و به طور مستقیم پول حاصل از فروش نفت به کشورهای خریدار را دریافت کند و بدین ترتیب میزان فروش نفت خود را افزایش دهد.

استفاده از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده به ونزوئلای تحت تحریم این امکان را خواهد داد تا بتواند باری دیگر به بازار معاملات و مبادلات تجاری وارد شود چراکه تاکنون تحت تاثیر تحریم‌های بین‌المللی و ضعف ارز ملی کشورش نمی‌توانست بدهی‌های خود را بپردازد. مردم کشور ونزوئلا در چند سال اخیر تحت‌تاثیر سیاست‌های مالی و اقتصادی این کشور و تحریم‌های آمریکا فشارهای اقتصادی شدیدی را متحمل شده‌اند. افزایش محبوبیت و استفاده از ارزهای رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین در سال‌های گذشته و بخصوص سال جاری میلادی، موجب شده بود که بسیاری از مردم و سرمایه گذاران برای جلوگیری از هدر رفتن ثروت ها و اموالشان، از بیت کوین استفاده کنند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه