کد مطلب: 

232477
۲۳ سازمان دولتی در ایالت تگزاس هدف حمله باج افزارها قرار گرفته اند. البته تاکنون نام هیچ سازمانی در این زمینه اعلام نشده است.
۲۳ سازمان دولتی در تگزاس هدف حمله باج افزارها قرار گرفتند

به گزارش سیتنا به نقل از انگجت، حملات باج افزاری علیه دولت های محلی در آمریکا یک مشکل  بزرگ است. اکنون ایالت تگزاس نیز گرفتار یکی از همین حملات شده است. مقامات دولتی این ایالت اعلام کرده اند ۲۳ سازمان دولتی روز ۱۶ آگوست با حمله باج افزاری روبرو شده اند. البته به گفته مقامات شبکه های ایالتی تگزاس و سیستم های آن با هیچ خطری روبرو نیستند.

ایالت تگزاس تاکنون نام هیچ سازمانی را در این زمینه اعلام نکرده است. 

جالب آنکه تیم های امنیتی نیز هیچ اختلالی را رصد نکرده بوده اند. اما شواهد نشان می دهد یک عامل  یکباره تمام سازمان ها را تهدید کرده است.

حملات باج افزاری معمولا از سوی سازمان های مجرمانه ای انجام می شود که خواهان دسترسی به سود یکباره و فراوان هستند.  شهرداری ها هدف اصلی این سازمان ها هستند زیرا اصولا منابع مورد نیاز برای مقابله با چنین حمله ای را ندارند  و مجبور به پرداخت هستند.

هنوز مشخص نیست مقامات چگونه نسبت به این حملات واکنش نشان می دهند  البته میزان خسارات و شدت حمله نیز مشخص نشده است.

با این وجود چنین حمله ای نیازمند برخورد متقابلانه است. در بسیاری از موارد حمله کنندگان  با سواستفاده از شکاف های امنیتی قدیمی یا کارمندانی که خطر فیشینگ را نمی دانند، به شبکه ها نفوذ می کنند.

در چنین مواردی اهمیت مدرن سازی شبکه های دولتی و همچنین آموزش کارمندان برای اجتناب از  گرفتاری در چنین سیستم هایی مشخص می شود.

انتهای پیام

دسته بندی: 

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه