کد مطلب: 

200757
دادستانی: کسی حق ندارد ارتباطات پیامکی مردم را قطع کند
معاون قضایی دادستان کل کشور در امور فضای مجازی، مسدود کردن سامانه های ارسال پیامک انبوه را خود سرانه و غیر قانونی دانست و گفت: در عین حال قوه قضاییه با ارسال پیامک های تبلیغاتی از طریق این سامانه ها نیز برخورد خواهد کرد.
دادستانی: کسی حق ندارد ارتباطات پیامکی مردم را قطع کند

به گزارش سیتنا به نقل از ایرنا، عبدالصمد خرم آبادی روز پنجشنبه درباره اینکه آیا دادستانی کل کشور و دیگر مراجع قانونی دستوری در خصوص مسدود شدن سامانه های ارسال پیامک انبوه صادر کرده اند یا نه ، این مطلب را اعلام کرد.

خرم آبادی گفت: دستگاه قضایی وفق مقررات با کسانی که اقدام به چنین اقدام خود سرانه ای کرده اند به شدت برخورد خواهد کرد.

وی افزود: به موجب قانون انتخابات تبلیغات انتخاباتی از 24 ساعت قبل از شروع برگزاری انتخابات تا پایان انتخابات ممنوع است؛ اما کسی حق ندارد به بهانه جلوگیری از تبلیغات انتخاباتی خارج از موعد، ارتباطات پیامکی مردم را قطع کند.

دبیر کار گروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تاکید کرد:باید به جای جلوگیری از فعالیت ارسال سامانه های پیامک انبوه به آنها ابلاغ می کردند که تبلیغات انتخاباتی تا پایان انتخابات ممنوع است، اما متاسفانه به جای این کار به طور خود سرانه جلوی فعالیت این سامانه ها را گرفته اند.

بر اساس اعلام معاون قضایی دادستان کل کشور، پیامکی با مضمون زیر برای برخی رسانه ها ارسال شده است: کاربر گرامی؛ به اطلاع می رساند به علت ممنوعیت تبلیغات انتخابات ارسال پیامک از ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 27 اردیبهشت لغایت 8 صبح روز شنبه 30 اردیبهشت امکان پذیر نخواهد بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-05-19 01:08

افزودن دیدگاه جدید