کد مطلب: 

200340
تشریح مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم در بخش آی.سی.تی
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران توسعه دسترسی نسل های سوم و چهارم تلفن همراه و اتصال فیبرنوری به منازل در بخش تلفن ثابت را مهمترین دستاورد دولت یازدهم در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد.
تشریح مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم در بخش آی.سی.تی

به گزارش سیتنا، دکتر سراییان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اعلام کرد: دولت یازدهم توانسته هم در توسعه تلفن همراه و هم در بخش تلفن ثابت کارهای بزرگ و موثری انجام دهد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تاکید بر این که توسعه نسل سه تلفن همراه در بیش از 900 شهر کشور و نسل چهار در 742 شهر، گام های بلند در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است، افزود: توسعه شبکه فیبر نوری در بخش تلفن ثابت به همراه دو اقدام گفته شده، سه تحول بسیار بزرگ رخ داده در دولت یازدهم است.

سراییان آثار اقدام های شرکت مخابرات ایران در بخش تلفن ثابت و اینترنت را در افزایش رضایت کاربران عنوان و به اجرای طرح توسعه شبکه بر پایه فیبرنوری (تانوما=تارنوری مخابرات ایران) اشاره کرد که چندی پیش در تهران رونمایی شد و آن را به عنوان بزرگترین شبکه دسترسی فیبر نوری کشور معرفی کرد.

وی افزود: طرح تانوما مهم ترین تحولی است که در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات رخ داده و در پناه آن فیبر نوری به منازل و مرکزهای تجاری و اداری خواهد رسید و انقلابی در توسعه ارتباطات مردم ایجاد خواهد کرد.

این مقام مسئول شرکت مخابرات ایران به روند کاهشی کاربران تلفن ثابت که در جهان نیز روندی نزولی دارد، اشاره کرد و گفت: توسعه فیبرنوری به درب منازل مشترکان تغییر عمده ای به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، تانوما (تارنوری مخابرات ایران) fiber to the building /home به معنای فیبرنوری تا ساختمان است. این سرویس به تکنولوژی جدیدی اطلاق می شود که به جای استفاده از کابل مسی از فیبرنوری برای انتقال اطلاعات تا ساختمان و یا محل مشتری بهره می برد و می توان سرویس های گوناگونی از جمله تلفن، اینترنت، سرویس های چند رسانه ای و دیگر سرویس ها بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیاربالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکان قرارداد.

اطلاعات منتشر شده از دفتر بررسی های فنی و اقتصادی معاونت برنامه ریزی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 1395نشان می دهد در فاصله زمانی سی ام مهرماه تا پایان آذرماه پارسال، 50 هزار و 306 شماره تلفن ثابت به مجموع شماره تلفن های دایری کشور اضافه شد.

ضریب نفوذ تلفن ثابت کشور تا پایان آذرماه 38.52 درصد اعلام شد، در حالی که این رقم تا پایان مهرماه پارسال 38.21 درصد بود و نشان دهنده رشد ضریب نفوذ این وسیله ارتباطی در کشور است.

همچنین شمار مشترکان پهن باند ثابت کشور تا پایان آذرماه پارسال به 9 میلیون و 318 هزار و 943 مشترک رسید و شمار تلفن های همگانی ثابت کشور تا پایان آذرماه پارسال نیز 121 هزار و 443 دستگاه اعلام شد.

همچنین 49 هزار و 14 روستا تا پایان آذرماه 1395 از تلفن ثابت برخوردار شدند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-05-03 15:42

افزودن دیدگاه جدید