کد مطلب: 

196916
افشای آزار جنسی زنان در شرکت تاکسی یابی اوبر
سوزان فلاور یکی از مهندسانی که قبلا در شرکت تاکسی یابی اوبر فعال بوده می گوید آزار جنسی امری شایع در شرکت مذکور است و وی بعد از گزارش کردن این موضوع تهدید به اخراج از اوبر شد.
افشای آزار جنسی زنان در شرکت تاکسی یابی اوبر

به گزارش سیتنا به نقل از گیزمودو، پیش از این گزارش هایی در مورد آزار و اذیت جنسی مسافران تاکسی های اوبر توسط رانندگان منتشر شده بود، اما حالا دامنه این موضوع گسترش یافته و مشخص شده کارکنان زن این شرکت هم از این مشکل رنج می برند.

تراویس کالانیک مدیرعامل اوبر قبلا در واکنش به چنین ادعاهایی گفته بود آنچه که این زن گفته زشت و منزجرکننده است و برخلاف چیزهایی است که ما به آنها اعتقاد داریم و از آنها حمایت می کنیم.

خانم فلاور می گوید در سال 2015 و زمانی که در اوبر مشغول به کار بوده، رییسش با ارسال پیام هایی در اینترنت به او پیشنهاد غیر اخلاقی داده و وقتی وی با تهیه اسکرین شات از این پیام ها موضوع را به مدیر منابع انسانی اوبر اطلاع داده محترمانه از وی خواسته شده موضوع را پیگیری نکند، چون موضوع تنها با یک هشدار به این مدیر خاتمه خواهد یافت.

این مهندس می گوید بعدها در صحبت با دیگر زنان شاغل در اوبر متوجه شده که این موضوع به طور گسترده در این شرکت رواج دارد و زنان زیادی دارای تجربه های مشابه هستند.

وی می افزاید وقتی با تعداد زیادی از زنان این موضوع را در سطوح بالای مدیریتی اوبر مطرح کرده اند، این پاسخ را شنیده اند که مدیر مذکور تنها یک بار چنین تخلفی داشته و ادعاهای دیگر دروغ است و در نهایت به شکل غیرمستقیم تهدید به اخراج شده است. خانم فلاور حالا یک هفته است در یک شرکت فناوری دیگر مشغول به کار شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-02-20 19:18

افزودن دیدگاه جدید