کد مطلب: 

183333
تلگرام در برخی مناطق کشور مختل شد
پیام‌رسان موبایلی تلگرام از بامداد امروز دچار اختلالات گسترده‌ای در نقاط مرکزی و شمالی کشور شده است که طبق گزارش مرکز تحلیلی دان بعید است این اختلالات ناشی از فیلترینگ یا اختلال در زیرساخت‌های ارتباطی کشور باشد.
تلگرام در برخی مناطق کشور مختل شد

به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری تسنیم، همزمان با فرا رسیدن دومین روز از سال جدید میلادی شبکه پیام‌رسان موبایلی تلگرام در پی بروز حادثه‌ای زیرساختی در برخی نقاط دنیا طبق گزارش‌های مرکز تشخیص ارتباطات دان از دسترسی خارج شده است.

تلگرام پلت‌فرمی جهت ارسال پیام‌های متنی، صوتی و تصویری مبتنی بر سیستم‌ عامل‌های اندروید، ای او اس و بلک‌بری است که از بامداد روز جاری بسیاری از کاربران ایرانی را نیز دچار اختلالات گسترده و حتی قطعی کرده است.

طبق نقشه سراسری و گسترده مرکز تحلیلی دان نیمه مرکزی به سمت غرب و شمال کشور اکنون بیشترین اختلالات را شامل می‌شود که بعد از ایران نقاطی به صورت پراکنده در کشورهای اروپایی نیز شامل این اختلالات گسترده شده‌اند.

طی کامنت‌های بسیاری که از کاربران خاورمیانه و اروپا در پایگاه این مرکز تحلیلی منتشر شده اختلالات اکنون در تهران و نواحی گسترده‌ای از گیلان و مازندران، نواحی مرکزی کشور و عمان مشاهده می‌شود.

قطعی‌های تلگرام انگار پای خود را از کشور ما فراتر گذاشته و در انگلستان، بلغارستان، آلمان، عمان، سوئد و برخی از کشورهای دیگر در حوالی جنوب آمریکای شمالی نیز رسیده است.

به گزارش تسنیم، با توجه به اینکه بیشترین ترافیک سرورهای تلگرام مربوط به کاربران ایرانی است، بیشترین اختلالات نیز شامل حال ایرانی‌ها شده اما این اختلالات به صورت یکپارچه در کشور نیست و مناطق مرکزی و شمالی کشور ممکن است به صورت پیاپی دچار قطعی در دسترسی به این برنامه شوند.

مدتی است که مسئولان حاکمیتی و اجرایی کشور درصدد برنامه‌ریزی برای هدفمندسازی فعالیت‌های تلگرام در ایران هستند و از این حیث مباحثی پیرامون فیلترینگ این شبکه اجتماعی در صورت عدم تمکین به قوانین داخل ایران مطرح شده بود اما اختلالات کنونی بعید است مربوط به فیلترینگ تلگرام باشد.

کمیته تعیین مصادیق و محتوای مجرمانه قرار بود هفته گذشته به وضعیت این پیام رسان در جلسه کارگروه رسیدگی کند اما نهایتا جلسه کارگروه تعیین مصادیق تشکیل نشد و همچنان خبری از زمان برگزاری جلسه این کارگروه در دست نیست.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2016-01-02 17:30

افزودن دیدگاه جدید