کد مطلب: 

177450
فیلمبردار مشاجره کوچک زاده با ظریف کیست؟
انتشار فیلم فریاد مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران در مجلس بر سر محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه از روز گذشته در فضای مجازی در حال پخش شدن است ولی کسی نمی داند فیلمبردار و عامل پخش آن در شبکه های اجتماعی کیست.
فیلمبردار مشاجره کوچک زاده با ظریف کیست؟

به گزارش ایرنا، نشست غیرعلنی مجلس با محمد جواد ظریف و سید عباس عراقچی پس از دو ساعت به پایان رسید و نخستین صحنه ای که خبرنگاران در بدو ورود به صحن مشاهده کردند مشاجره تند و فریاد های مهدی کوچک زاده نماینده تهران در برابر وزیر امور خارجه بود.
 
براساس مشاهده خبرنگاران و عکاسان، کوچک زاده مقابل ظریف و روبروی جایگاه ناطقان ایستاده بود و فریاد می زد؛ همزمان علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی گزارشی از جلسه غیرعلنی مجلس ارایه می کرد و می گفت که ظریف و عراقچی طی دو ساعت گزارشی مبسوط از روند مذاکرات ارایه کردند.
 
پس از پایان این ماجرا، از عصر روز گذشته شاهد پخش فیلم و صوت این رویداد در فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی بودیم که مشخص است این فیلم به صورت مخفیانه گرفته شده و فیلمبردار نمی خواهد هویت خود را اعلام کند.
 
در فیلم منتشر شده در فضای مجازی از زاویه پایین به مدت 59 ثانیه گفت وگوهای فی مابین ظریف و کوچک زاده را به تصویر می کشد، که فیلم منتشر شده نیز کیفیت بسیار پایین دارد و در نوع تصویربرداری مشخص است نماینده ای که اقدام به فیلمبرداری کرده نمی خواسته اطرافیان بدانند که وی مشغول فیلمبرداری بوده است.

در این فیلم، فیلمبردار از زاویه پایین اقدام به تصویربرداری می کند که در ابتدا فردی را با عبای قهوه ای رنگ مشاهده می کنیم که در جلوی فیلمبردار قرار دارد و از کنار این فرد تصویر ظریف دیده می شود که در حال گفت وگو با کوچک زاده است.
 
همچنین تصاویری در رسانه های مختلف منتشر شده که نمایندگان اطراف ظریف و کوچک زاده را نشان می دهد، خبرنگار پارلمانی ایرنا طی تماسی که با این نمایندگان خواستار معرفی نماینده ای که اقدام به فیلمبرداری کرده است، شد.
 
فرهاد بشیری نماینده پاکدشت و اسماعیل جلیلی نماینده مسجد سلیمان که در اطراف ظریف و کوچک زاده بودند در مورد فیلمبردار این تصاویر اظهار بی اطلاعی کردند و بیان کردند که ما متوجه فیلمبردار نشدیم.
 
در برخی از تصاویری که در رسانه ها منتشر شده تصویر رحیم زارع نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس دیده می شود که موبایلی را به سمت ظریف و کوچک زاده گرفته و در حال تصویربرداری از زاویه بالاست که این موضوع باعث شد تا برخی رسانه ها تصور کنند که فیلمبردار این تصاویر رحیم زارع است.
 
بر اساس تصویر منتشر شده در رسانه ها زاویه موبایل رحیم زارع از سمت بالاست و این در حالی است که فیلم منتشر شده از زاویه پایین گرفته شده است.

فیلم گرفتن و پخش آن در شان نماینده مجلس نیست

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فیلم گرفتن و پخش آن را در شان خود و دیگر نمایندگان مجلس نمی دانم، گفت: فیلم منتشر شده از حاشیه جلسه روز گذشته مجلس در فضای مجازی هیچ ارتباطی با من ندارد.
 
وی در خصوص عکسی که در رسانه ها منتشر شده و وی در آن عکس با موبایل در حالی تصویربرداری است، اظهارداشت: من هیچ فیلمی در جلسه دیروز مجلس نگرفتم و تنها به توصیه یکی از همکاران که از نمایندگان مجلس است چند عکس از او گرفتم.
 
وی افزود: فیلم منتشر شده در فضای مجازی روبروی من و از زوایه پایین گرفته شده در حالی که عکسی که از بنده در رسانه ها منتشر شده موبایل من از زاویه بالا در حال عکس گرفتن است.
 
نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین فیلم منتشر شده در فضای مجازی از پشت سر حمید رسایی نماینده تهران گرفته شده در حالی که من مقابل آنان ایستاده بودم.
 
زارع با تاکید بر اینکه پخش فیلم از یک جلسه غیرعلنی پیگرد قانونی دارد افزود: روزنامه شرق در شماره امروز خود بدون هیچ سند و مدرکی مطلبی مبنی بر فیلمبرداری بنده از رویداد روز گذشته را منتشر کرده که این پیگیرد قانونی دارد و از رسانه ها می خواهیم بدون هیچ مدرک و سندی مطلبی را نشر ندهند.
 
وی تاکید کرد: ما همواره براساس منویات رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت و آنان را فرزندان انقلاب می دانیم.
 
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: در جلسه دیروز به محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه گفتم که با روحیه بسیجی و ولایی مذاکرات هسته ای را دنبال کنید همانگونه که چفیه بسیجی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر بر گردن او انداخته شد.
 
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین عکس هایی که دیروز در جلسه علنی مجلس گرفته بود را در اختیار خبرنگار پارلمانی ایرنا قرار داد که به پیوست این گزارش مخابره شده است.
 
تلاش های خبرنگاران پارلمانی ایرنا برای اعلام نام فیلمبردار از سوی نمایندگان اطراف ظریف و کوچک زاده در جلسه علنی مجلس بی نتیجه ماند و اکثر نمایندگان از این موضوع اظهاربی اطلاعی کردند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-05-25 19:10

افزودن دیدگاه جدید