کد مطلب: 

177034
دلیل برکناری مدیرعامل مخابرات و تحریم دولت مشخص شد
دلیل برکناری یکباره مدیرعامل مخابرات درحالی مطرح شد که نمایندگان دولت، مجمع صاحبان سهام مخابرات را تحریم کردند.
دلیل برکناری مدیرعامل مخابرات و تحریم دولت مشخص شد

به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری تسنیم، هفته گذشته و پیش از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران طی اقدامی کاظم ابراهیمی صدرآبادی از مدیرعاملی این شرکت کنار گذاشته شد تا مجمع عمومی صاحبان سهام بدون حضور مدیرعامل برگزار شود.

در مجمع مخابرات که صبح امروز (پنج شنبه 24 اردیبهشت ماه) با مشارکت 55 درصدی صاحبان سهام برگزار شد پیام دیگری نیز با خود به دنبال داشت؛ نمایندگان سهام عدالت و دولت که مجموعاً 40 درصد از سهام شرکت مخابرات ایران را در دست دارند در راستای اعتراض به برکناری مدیرعامل این شرکت در مجمع عمومی سالیانه حاضر نشدند و به عبارتی دولت مخابرات را تحریم کرد.

حدود 10 ماه گذشته و بر سر اختلاف نظرهایی که بین مظفر پوررنجبر مدیرعامل اسبق مخابرات با وزارت ارتباطات کنونی وجود داشت، کاظم ابراهیم صدرآبادی که مورد توافق نمایندگان دولت و مخصوصاً وزارت ارتباطات بود به مدیرعاملی مخابرات رسیده و همین موضوع منجر به صدور پروانه‌های جدید ارتباطی برای همراه اول اجرا و اتمام پروژه ملی هم کدسازی تلفن‌های ثابت در کشور شد.

اما هفته گذشته به یکباره شاهد کناره‌گیری مدیرعامل این شرکت از سمت خود بودیم که دلایل آن تا مجمع امروز مطرح نشده بود.

ریاست مجمع عمومی سالیانه صاحبان سهام با مدرس خیابانی یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران بود که در پاسخ به دلیل برکناری مدیرعامل مخابرات آن هم یک هفته پیش از برگزاری مجمع عمومی صاحبان سهام، گفت: عملکرد ایشان بود که نهایتاً منجر به تصمیم هیئت مدیره برای برکناریشان از پست مدیرعاملی شد و ما هم باید بدانیم که عملکرد هر فردی تابع ارزیابی‌ها است.

وی عنوان کرد: قرار بود مجمع عمومی صاحبان سهام 18 اردیبهشت ماه برگزار شود و بعد از آن شاهد حکم برکناری مدیرعامل مخابرات باشیم. اما در نهایت این مجمع امروز برگزار شد و حکم مدیرعامل مخابرات پیش از این تاریخ خورده بود.

مدرس خیابانی گفت: عدم اصلاح تعرفه‌های ارتباطات ثابت، تعرفه غیرقانونی اینترکانکشن بین مخابرات و ایرانسل، و همچنین مصادره بخشی از املاک و اراضی مخابرات در نهایت منجر به تصمیم‌گیری هیئت مدیره درباره برکناری ابراهیمی شد.

نمایندگان دولت نیز از آن جهت که با ابراهیمی روابط خوب و حسنه‌ای داشتند حاضر نشدند که در مجمع مخابرات حضور یابند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-05-14 20:40

افزودن دیدگاه جدید