کد مطلب: 

174748
اظهارات وزیر کار در مورد زمان حذف یارانه غیرنیازمندان در سال 94
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به هیچ عنوان کسی را به صرف اینکه در یکی از گروه های اجتماعی خاص است از جمع یارانه بگیران حذف نکرده‌ایم.
اظهارات وزیر کار در مورد زمان حذف یارانه غیرنیازمندان در سال 94

به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، علی ربیعی پنج‌شنبه شب در یک گفت‌وگوی تلویزیونی افزود: مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 1393 دولت را مکلف کرده بود تا افراد غیر نیازمند را از چرخه یارانه بگیران حذف کند. مجلس در قانون بودجه سال 1394 نیز حدود 6000 میلیارد تومان را از بودجه پیشنهادی حذف و دولت را مکلف کرد که به همین میزان افراد غیر نیازمند را از یارانه بگیران حذف کند.

وی با بیان اینکه هدفمندی یارانه ها یک طرح اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است و نمی توان به آن کم توجهی کرد، گفت : در سال گذشته مطالعات اولیه بسیاری را صورت دادیم و پایگاه های اطلاعاتی را اصلاح کردیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که بر اساس تکلیف قانونی، ما در بودجه سال 1393 نظام شناسایی را فعال و برخی را حذف کردیم گفت: بر اساس قانون بودجه سال 1394 نیز باید آیین نامه ای را بنویسیم اما هنوز این کار را آغاز نکرده ایم و امیدواریم روندی که از سال گذشته آغاز کرده ایم، امسال نیز ادامه یابد.

ربیعی با اشاره به اینکه سعی می کنیم دقت خود را بالا ببریم افزود: تقریباً اعتراض ها 0.3 درصد بود و افرادی که یارانه آنها قطع شده بود با مراجعه به ما و پس از اینکه اطلاعات را می‌دیدند قانع می شدند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون تعدادی را بر اساس تکلیف قانونی سال 1393 از جمع یارانه بگیران حذف کرده‌ایم و امسال نیز در صورت نوشتن آیین نامه، این روند را ادامه می دهیم. البته این کار به دقت انجام می شود و با تدوین نظام اعتراض، با دقت زیادی به اعتراض ها رسیدگی می شود.

او با بیان این‌که سعی کردیم خطاهای خود را در این زمینه به حداقل کاهش دهیم افزود: خطای نوع اول و دوم ما بسیار ناچیز بوده است و با دقت بالایی که در این کار صورت می دهیم به قانون عمل خواهیم کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-04-24 18:07

دیدگاه‌ها

تصویر یکتا
بهمراهه برادرام یه ماشین خارجی خریدیم که بفروشیم و سود کنیم اما ضرر کردیم حالا خریدار نمیاد ماشینو به اسمش کنم فقط پلاک به اسمشه (یعنی من از یارانه حذف میشم؟)
ارسال شده توسط یکتا در 19 مهر 94 - 18:08

افزودن دیدگاه جدید