کد مطلب: 

174342
اپل و گوگل متهم به همکاری با تروریست‌ها شدند
دادستان منهتن اپل و گوگل را به همکاری با تروریست ها و عدم حفظ اطلاعات کاربران متهم کرده است.
اپل و گوگل متهم به همکاری با تروریست‌ها شدند

به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری مهر، دو غول فناوری یعنی گوگل و اپل متهم به تولید نرم افزار و سیستم هایی شده اند که اجازه کنترل قضایی و نظامی را به دستگاه های اطلاعاتی کشورها نمی دهد. این موضوع در حالی است که این دو کمپانی بیش از ۹۶ درصد بازار تلفن همراه و برنامه های فناوری را تامین می کنند.

Cyrus Vance، دادستان منهتن این دو کمپانی را به همکاری با تروریست ها متهم کرده و خواستار پیگیری قضایی این موضوع شده است. وی معتقد است: «اپل و گوگل، تلفن همراه و برنامه هایی را تولید می کنند که حتی با صدور حکم قضایی نیز قابل پیگیری نیستند و حتی خود کمپانی اپل نیز گاها قادر به پیگیری و رمزگشایی اطلاعات و فایل های ذخیره شده روی محصولاتش نیست. در نتیجه، این دستگاه ها و سیستم ها گزینه فوق العاده ای برای تروریست ها خواهد بود.

از سوی دیگر، گوگل نیز به تولید و عرضه نرم افزارهای مختلف برای اندروید شناخته می شود که برخی از این برنامه ها مانند اپلیکیشن های مختلفی که روی تلفن های همراه نصب می شوند، قابل پیگیری و کنترل نیستند. این دو کمپانی با چنین عملکردی سازگار با برنامه ها و اهداف تروریست ها هستند و با امنیت و زندگی مردم بازی می کنند.»

این دادستان در نهایت خواستار پیگیری قضایی این مورد شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-04-22 02:05

افزودن دیدگاه جدید