کد مطلب: 

280081

چرا باید دوربین لپ‌تاپ را بپوشانیم؟

در این روزها که بدافزارهای خطرناک با قیمت بسیار ارزان در دسترس عموم قرار گرفته و هکرهای مبتدی از آنها برای جاسوسی از افراد استفاده می‌کنند، بهترین راهکار برای جلوگیری از جاسوسی از طریق دوربین لپ‌تاپ، پوشاندن آن با برچسب یا نوار چسب است.
چرا باید دوربین لپ‌تاپ را بپوشانیم؟

به گزارش سیتنا، در این روزها بدافزارهای خطرناک با قیمت بسیار ارزان در دسترس همه قرار گرفته و هکرهای مبتدی از آنها برای جاسوسی از افراد مشهور استفاده می‌کنند.

این هکرها به منظور هک کردن وب‌کم و دسترسی غیرمجاز به دوربین موجود در لپ تاپ ها، ابزارهای متعدد و گوناگونی را در اختیار دارند که این موضوع سبب شده است امنیت این جز سخت افزاری تا حدود زیادی شکننده باشد.

بهترین راهکار برای جلوگیری از جاسوسی از طریق دوربین، پوشاندن آن با برچسب یا نوار چسب است.

این راهکاری است که مردم معمولی می‌توانند به راحتی انجام دهند، ولی حتی چهره‌های مطرحی مانند مارک زاکربرگ، بنیانگذار شرکت متا، نیز از آن استفاده می‌کنند.

جیمز کوبی، رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا، نیز پوشاندن وبکم لپ‌تاپ را یکی از بهترین و منطقی‌ترین راهکارها برای مقابله با جاسوسی توصیه کرده است.

او حتی در یکی از مصاحبه‌های خود اظهار داشت که پوشاندن وبکم لپ‌تاپ را حتی به زنان خانه‌دار و کودکان نیز که اطلاعات مهمی در دستگاه خود ندارند، توصیه می‌کند.

بنابراین، اگر از امنیت سایبری خود نگران هستید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید، پوشاندن دوربین لپ‌تاپ خود با یک برچسب یا نوار چسب است.

چرا باید دوربین لپ‌تاپ را بپوشانیم؟

آیا به دنبال راهکارهایی هستید تا از هک دوربین لپ‌تاپ و گوشی‌تان جلوگیری کنید؟

با رعایت چند راهکار ساده، می‌توانید امنیت سایبری خود را تضمین کنید:

ابتدا، اپلیکیشن‌های ناشناسی که در منابع نامشخصی آپلود شده‌اند را نصب نکنید و نرم‌افزارهای مورد نیاز را تنها از وب‌سایت‌های معتبری همچون پلی‌استور و اپ‌استور دانلود کنید. همچنین، حواستان به لینک‌های ناشناسی که از طریق ایمیل، پیامک و وب‌سایت‌ها دریافت می‌کنید، باشد و کلیک نکنید.

آپدیت منظم سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای شما، یکی دیگر از راهکارهای مهم برای جلوگیری از هک دوربین‌های لپ‌تاپ و گوشی است. همچنین، حواستان به برنامه‌هایی باشد که برای اجرا نیاز به دسترسی به دوربین شما دارند، و اجازه‌ دسترسی به دوربین را برای تمامی برنامه‌ها فعال نکنید.

در صورت مشاهده فعالیت مشکوک در گوشی خود، به پلیس گزارش دهید. همچنین، برای پاک‌سازی تلفن‌همراه خود، گوشی را ریست فکتوری کنید یا به یک متخصص تحویل دهید تا راهکارهای جلوگیری از هک دوربین گوشی را اعمال کند. با رعایت این راهکارها، می‌توانید از امنیت سایبری خود و دوربین‌های لپ‌تاپ و گوشی‌تان مطمئن باشید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-05-04 15:36

افزودن دیدگاه جدید