کد مطلب: 

265588
روش‌هایی برای محافظت از روترهای Wi-Fi پهن باند
اگر شخصی بتواند به شبکه وای فای شما دسترسی پیدا کند، می‌تواند با آن اطلاعات وارد روتر شما شود و اگر آنها موفق باشند، مجموعه جدیدی از تهدیدات ممکن است ایجاد شوند.
 Wi-Fi

به گزارش سیتنا به نقل از سایت پلیس فتا، تحقیقات Broadband Genie نشان می‌دهد که میلیون‌ها روتر وای فای پهنای باند خانگی در بریتانیا ممکن است در معرض خطر باشند، زیرا بسیاری از کاربران اینترنت اقدامات ایمنی اولیه را انجام نمی‌دهند که می‌تواند آنها را در برابر تهدیدات آنلاین محافظت کند.

روترهای Wi-Fi پهن باند در معرض خطر

در یک نظرسنجی از 1320 کاربر پهنای باند، مشخص شد که 88٪ هرگز سیستم عامل روتر خود را به روز نکرده‌اند و 84٪ هرگز رمز عبور مدیریت روتر خود را تغییر نداده‌اند. به طور متوسط، یک شبکه خانگی معمولی ده دستگاه متصل خواهد داشت، اما 72 درصد نیز گفتند که هرگز بررسی نکرده‌اند که ببینند چه دستگاه‌هایی به روترشان متصل هستند. به طور کلی، 48 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که هرگز هیچ یک از اقدامات ذکر شده در نظرسنجی را انجام نداده‌اند.

لوئیس کورونز، کارشناس امنیتی در Avast این خطر را توضیح می‌دهد: 'اگر هرگز پس از نصب روتر اعتبار ورود به سیستم را به روز نکرده‌اید، خود را به عنوان یک هدف آسان برای هک رمز عبور روتر قرار داده‌اید.'

اگر شخصی بتواند به شبکه وای فای شما دسترسی پیدا کند، می‌تواند با آن اطلاعات وارد روتر شما شود و اگر آنها موفق باشند، مجموعه جدیدی از تهدیدات ممکن است ایجاد شوند، از جاسوسی از ترافیک اینترنت شما گرفته تا اشغال پهنای باند، سرقت اطلاعات حساس شما در وب‌سایت‌های رمزنگاری نشده و نصب بدافزار.

اصلاح تنظیمات پیش‌فرض روتر کوتاه است

وقتی دلیل اصلی عدم انجام هیچ یک از این تغییرات را پرسیدند، 73٪ گفتند که نمی‌دانند چرا باید تنظیمات روتر خود را تغییر دهند، در حالی که 20٪ گفتند که نمی دانند چگونه این تنظیمات را انجام دهند.

مت پاول، سردبیر Broadband Genie، گفت: «در سال 2018، مطالعه مشابهی را انجام دادیم که نشان داد 52 درصد هرگز تنظیمات پیش‌فرض روتر خود را تغییر نداده‌اند. ناامید کننده است که می‌بینیم این عدد به سختی تغییر کرده است. بیشترین نگرانی، درصد بسیار بالای مشترکین پهنای باند بریتانیا است که حتی نمی‌دانند چرا باید هر یک از این تغییرات را انجام دهند.

ISP ها باید اطمینان حاصل کنند که روترهای وای فای تا حد ممکن امن هستند و راهنمایی و پشتیبانی روشنی را برای کمک به کاربران در همه سطوح در تنظیم تنظیمات کلیدی امنیتی روتر ارائه ‌دهند. 'اگر مطمئن نیستید که چگونه تنظیمات روتر خود را تنظیم کنید، منابع جامعی به صورت آنلاین وجود دارد و ISP شما می‌تواند در صورت نیاز به کمک بیشتر به شما کمک کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 4 (4 رای)
سیتنا 3
2022-01-25 10:49

افزودن دیدگاه جدید