کد مطلب: 

259946
روش‌های تبدیل فایل PDF به Word
PDF فرمتی است که به اصلاح قفل شده است و برای ایجاد تغییرات در آن و تبدیل به فرمت‌های دیگر ممکن است کاربر دشوار شود.
نحوه تبدیل فایل PDF به Word

به گزارش سیتنا، فایل‌هایی که با فرمت PDF ساخته و ذخیره سازی شده‌اند، قابلیت ویرایش، حذف و دسترسی به محتوای آنها امکان پذیر نیست و این ویژگی ممکن است کاربران را به دردسر بیاندازد.

برخی سایت‌ها با ترفندهایی این قفل را شکسته و امکان ایجاد تغییرات در فایل‌های PDF را می‌دهند. این وب سایت‌ها به طور آنلاین فایل موردنظر کاربران را دریافت کرده و کمتر از چند لحظه آن را تبدیل به فایلی با فرمت ورود خواهند کرد.با جستجویی در گوگل با این سایت‌ها آشنا می‌شوید.

برخی از این این وب سایت‌ها به صورت کاملاً رایگان و آنلاین این کار را برای کاربران انجام می‌دهند و کافی است فایل پی دی اف موردنظر خود را در آنها آپلود کنید تا یک نسخه با فرمت word را از آن تحویل بگیرید.

راه حل دیگر، سرویس تبدیل کننده pdf2doc است که از زبان فارسی نیز پشتیبانی کرده و به کاربران خدمات مربوطه را ارائه می‌دهد.

روش‌های تبدیل فایل PDF به Word

روش بعدی که برای تبدیل فرمت PDF به word وجود دارد، از طریق خود مرورگر گوگل کروم و مایکروسافت اج است. در این روش، کافیست روی فایل پی دی اف مربوطه راست کلیک کرده و در قسمت Open with، یکی از برنامه‌های نام برده شده در فهرست قابل مشاهده را انتخاب کنید. با باز شدن فایل پی دی اف در مرورگر شما، این امکان را خواهید داشت تا متن موجود در آن را در ورد کپی و سپس الحاق کنید.

ساده‌ترین راهی که وجود دارد، خود برنامه مایکروسافت ورد است که برای این کار کافیست بر روی فایل پی دی اف مورد نظر کلیک راست کرده و در بخش Open with برنامه مایکروسافت ورد را انتخاب کرده تا فایل پی دی اف آن در محیط و فرمت word باز شود. در این صورت می‌توانید به ویرایش متن و محتوای آن پرداخته و سپس ار قسمت ذخیره سازی Save As آن را تحت فرمت DOC ذخیره کنید.

شایان ذکر است که اغلب فایل‌های PDF هنگام ترجمه به word بهم می ریزند و قابلیت خواندن ندارند و با هیچ برنامه ای نمی توان آنها را ویرایش نمود. در این صورت تنها راه، تایپ کردن آن می باشد و وقت خودتان را برای تبدیل آنها به ورد هدر نکنید و راه حلی جز این وجود ندارد!

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2021-08-08 12:19

افزودن دیدگاه جدید