کد مطلب: 

200329
12 بخشی که بهتر است از صفحه فیسبوک تان حذف کنید
فیسبوک با میلیاردها کاربر یکی از قوی‌ترین تاثیرگذارنده‌ها در جهان است، اما با هر چیزی که قدرتمند است باید با احتیاط برخورد کنید.
12 بخشی که بهتر است از صفحه فیسبوک تان حذف کنید

به گزارش سیتنا، در حالی‌که فیسبوک می‌گوید رعایت حریم فردی کاربرانش در اولویت قرار دارد، اما شما ممکن است نخواهید بعضی از اطلاعات شخصی خود را، مانند آدرس خانه و یا مدرسه‌ای که رفته‌اید را در آن قرار دهید.

سایت ایندیپندنت، نوشت: یک هکر گمنام گفته است که به آسانی می‌تواند از اطلاعاتی که مردم در فیسبوک خود می‌گذارند و دوستان خود را در آن تگ می‌کنند استفاده کند. علت این است که بسیاری از این جزییاتی که مردم در کلمات رمز خود استفاده می‌کنند؛ چیزهایی مانند نام مستعار، نام اولین حیوان خانگی، آلبوم مورد علاقه، در نگاه اول کاملا بی‌خطر بنظر می‌رسد.

در اینجا به 12 چیزی اشاره می‌کنیم که شما ممکن است بخواهید از صفحه فیسبوک خود حذف کنید:

1- تاریخ تولد

تاریخ تولد یکی از اجرای پازلی است که با نام و آدرس شما تکمیل می‌شود و مردم می‌توانند با دانستن آن به حساب بانکی و جزییات شخصی شما دسترسی پیدا کنند.

2- شماره تلفن

در بهترین حالت یکی از طرفداران شما تماس خواهد گرفت و در بدترین حالت یک مزاحم تلفنی دائما زنگ می‌زند.

3- بیشتر «دوستان» شما

رابین دانبار، استاد روانشناسی دانشگاه آکسفورد می گوید انسانها می‌توانند حدود 150 رابطه دوستانه مستمر را حفظ کنند.

با مشاهده 3375 کاربر فیسبوک، دانبار متوجه شد که از میان دوستان فیسبوکی آنها 4.1 درصد وابسته هستند و 13.6 درصد در مواقع «بحران‌های احساسی» ابراز همدردی می‌کنند.

خلاص شدن از دست دوستان بی‌خاصیت شاید راه درست گردش در سایت‌های اجتماعی باشد.

4- عکس فرزند\ عضو جوان خانواده

ویکتوریا ناش، مدیر موسسه اینترنت آکسفورد این پرسش خوب را مطرح می‌کند: «فرزندان شما وقتی بزرگ می‌شوند مایلند چه اطلاعاتی از خودشان را در اینترنت ببینند؟»

نسل قبل هرگز چنین موضوعی برایش مطرح نبوده، اما با پیشروی اینترنت و سایت‌های اجتماعی این سوال مهم شده است.

5- نام مدرسه فرزند یا عضو جوان خانواده

بنا به گزارش پلیس بریتانیا شمار تعدی جنسی از سال گذشته رو به افزایش گذاشته است. پلیس بریتانیا 36429 مورد تعدی جنسی به کودکان را در سال‌های 2013 و 2014 گزارش کرده که بیشتری میزان در طی یک دهه گذشته است.

آخرین چیزی که ممکن است شما بخواهید دادن اطلاعات به مهاجم‌های جنسی در مورد مدرسه فرزندتان است.

6- خدمات مکانی

خدمات مکانی فقط در آندروید و آیفون در دسترس است. در سال 2015 بیش از 500 میلیون کاربر با موبایل خود به فیسبوک متصل شدند، که به معنی مخابره مکان شما است و بسیاری از مزاحمان می‌توانند شما را ردیابی کنند.

7- مدیر شما

این خیلی کلاسیک است. فیسبوک یک سایت اجتماعی است و تا اندازه‌ای تعامل در آن راحت انجام می‌شود، اما مدیر شرکت شما می‌تواند به صفحه شما دسترسی داشته باشد و تمام وضعیت شما و از جمله گله‌های شما درباره کار را بخواند.

درست است که شما می‌توانید مدیرتان را از خواندن بعضی از پست‌ها حذف کنید، اما این ممکن است باز هم دردسرساز شود.

8- محل خود را تگ نکنید

مردم فراموش می‌کنند تگ کردن در خانه عملا آدرس شما را اعلام می‌کند.

9- کی و کجا به تعطیلات می‌روید

بر اساس گزارش یک سایت مالی، مسافرانی که در سفر هدف دستبرد قرار می‌گیرند، اگر محل خود را در سایت‌های اجتماعی اعلام کرده باشند ممکن است نتوانند از خدمات بیمه مسافرتی خودشان استفاده کنند.

10- وضعیت خویشاوندی شما

اگر می‌خواهید رابطه تازه خود را جشن بگیرید، این کار را در فیسبوک نکنید. رابطه شما ممکن است به سرانجام نرسد و برگرداندن وضعیت «نامزدی» به وضعیت «مجردی» ممکن است چندان برای شما خوشایند نباشد.

11- جزییات کارت اعتباری

هرگز. این اصلا کار درستی نیست.

12- تصویر کارت پرواز

ممکن است بخواهید با گرفتن عکس کارت پرواز در مورد سفرتان پز بدهید، اما این کار غلطی است! بارکد روی کارت پرواز منحصر به شما می‌باشد و می‌توان از روی آن به تمام اطلاعاتی که شما به شرکت هواپیمایی داده‌اید دسترسی پیدا کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-05-02 17:52

افزودن دیدگاه جدید