کد مطلب: 

263707
قاتلان سریالی در یاسوج به دار آویخته شدند
دادستان مرکز استان کهگیلویه ‌و بویراحمد گفت: زن و شوهر محکوم شده به قصاص در زندان مرکزی یاسوج به دار مجازات آویخته شدند.
قاتلان سریالی در یاسوج به دار آویخته شدند

به گزارش ایرنا، سید علی ملک حسینی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: بیست و هفتم آذرماه سال ١٣٩٧، فرد جوانی که از ناحیه گلو مجروح بود به ماموران نیروی انتظامی مراجعه نموده و شخص جوانی را که حین فرار بود به عنوان ضارب معرفی کرد.

وی افزود: با راهنمایی فرد مجروح، مأموران به تعقیب فرد ضارب پرداخته و به فاصله کمی موفق به دستگیری آن فرد با هویت معلوم می شوند و متعاقب آن معلوم شده که همسر نامبرده همدست وی بوده که این فرد نیز به همراه همسرش دستگیر شدند.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در انجام تحقیقات اولیه توسط بازپرس و پلیس آگاهی این زوج جوان به ارتکاب ۲ فقره قتل اعتراف نمودند و با توجه به شکایت اولیای دم دو مقتول، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک ارسال شد.

وی ادامه داد: پس از برگزاری جلسات رسیدگی، قضات دادگاه حکم مبنی بر محکومیت هر دو متهم به اتهام شرکت در قتل عمدی هر دو زن و شوهر را صادر نموده اند که متعاقبا با اعلام فرجام خواهی متهمین و تأیید این حکم در دیوان عالی کشور و در نهایت با تقاضای اولیای دم این زوج در زندان مرکزی یاسوج به دار مجازات آویخته شدند.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: هرچند یکی از متهمین ادعاهایی را در خصوص ارتباط نامتعارف بین همسر خود با دو مقتول را در جریان رسیدگی مطرح نمود و حتی مدعی بود انگیزه وی از ارتکاب ۲ قتل و یک شروع به قتل صرفاً به جهت احراز همین رابطه بوده، لیکن علیرغم رسیدگی به این ادعا، هیچ دلیلی مبنی بر صحت این ادعا در تحقیقات قضایی کشف تحصیل نشد و  ادعا اثبات نگردید.

ملک حسینی بیان کرد: مدعی العموم ضمن آسیب شناسی چنین جرائمی اظهار داشت: در این پرونده مشاهده گردید که این زن و شوهر به فاصله پنج روز ۲ فقره قتل انجام داده بودند.

وی تاکید کرد: حین ارتکاب جرم سوم و یا قتل سوم، مضروب از دست آنها فرار کرده که با تحقیقات قضایی مشخص گردید این زوج با برنامه ریزی منظم، مقتولان خود را با ضربات چاقو و سنگ به قتل رسانده که در ادامه نیز با بازجویی فنی از آنان و با راهنمایی که در مسیر تحقیقات داشتند، اجساد دو مقتول کشف گردید.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این پرونده با آسیب های اجتماعی متنوعی که هریک بصورت علت و معلولی زنجیر گونه، با هم در ارتباط هستند روبرو می شویم که معضلاتی چون فقر مادی و فرهنگی و عدم تقید به امورات مذهبی و ایجاد برخی روندهای اشتباه در سوق دادن این زوج به این مسیر تباهی نقش داشته اند.

ملک حسینی ابراز داشت: سازمان های متولی و نهادهای پژوهشی باید با واکاوی این پرونده در خصوص علل حقیقی وقوع چنین پدیده شوم مجرمانه ای فعالیت تحقیقی نموده و راهکار پیشگیری ارائه نمایند.

وی عنوان کرد: دادسرای مرکز استان در همین راستا با همکاری صدا و سیمای استان مستندی از زوایای این پرونده تهیه نموده که بزودی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 4
2021-11-24 07:51

افزودن دیدگاه جدید