کد مطلب: 

259556
ادبیات عجیب دونالد ترامپ پس از باخت تیم فوتبال زنان آمریکا!
رئیس جمهور سابق آمریکا درباره باخت تیم زنان این کشور در اولین بازی‌اش در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ اظهارنظر عجیبی انجام داد.
ادبیات عجیب دونالد ترامپ پس از باخت تیم فوتبال زنان آمریکا!

به گزارش تسنیم، رابطه دونالد ترامپ با بانوان ملی‌پوش فوتبال آمریکا هرگز بر پایه صلح نبوده، چه زمانی که رئیس جمهور این کشور بود، چه الان که این پست را به جو بایدن تحویل داده است. باخت اخیر این تیم در شروع رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو هم بهانه‌ای که او برای انتقاد از بانوان ملی‌پوش کشور لازم داشت را به او داد. تیم ملی زنان آمریکا در اولین بازی خود در المپیک ۲۰۲۰ توکیو با نتیجه غیرمنتظره ۳ بر صفر مغلوب سوئد شد که این باخت به ۴۴ بازی بدون شکست قهرمان جهان پایان داد. البته این تیم در بازی دوم، شکستش را با کسب پیروزی ۶ بر یک مقابل نیوزیلندی‌ها جبران کرد.

ترامپ در یک گردهمایی در شهر فینیکس درباره باخت تیم ملی فوتبال بانوان آمریکا به سوئد گفت: «ووکیسم (اصطلاح رایج در آمریکا به معنای هوشیاری و آگاهی از مسائلی همچون تبعیض) باعث می‌شود بازنده باشید، ذهن‌تان را به عنوان یک انسان نابود می‌کند، شما را احمق و منفور جلوه می‌دهد و تیم ملی فوتبال زنان آمریکا نمونه بسیار خوبی از این اتفاق است. در ابتدای این هفته آنها به شیوه‌ای غیرمنتظره به سوئد باختند، ۳ به هیچ و آمریکایی‌ها هم از این موضوع خوشحال بودند.»

نکته جالب درباره اظهارات ترامپ این بود که او درست روزی را برای حمله به اعضای تیم ملی فوتبال بانوان کشورش انتخاب کرد که آنها نیوزیلند را در هم کوبیدند. ضمن اینکه سوئد، تیمی که آمریکایی‌ها را شکست داد یکی از بهترین تیم‌های ملی فوتبال بانوان است که در جام جهانی ۲۰۱۹ سوم شد و در المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو نیز با شکست آمریکا راهی فینال شد.

جنگ ترامپ با اعضای تیم ملی فوتبال بانوان آمریکا از زمان ریاست جمهوری او آغاز شد زمانی که ستاره این تیم مگان راپینو را در جریان بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۹ را به خاطر مسائل اجتماعی در آمریکا و نشان دادن اعتراضش با خودداری از خواندن سرود ملی آمریکا مورد انتقاد قرارداد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2021-07-27 04:09

افزودن دیدگاه جدید