کد مطلب: 

255897
منتظر مثبت شدن شاخص بورس باشید
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: امسال با وجود این که افزایش دستمزد با مخلفات ۴۲ درصد افزایش پیدا کرد سال تورمی پیش رو داریم. میدانیم تنها بازاری که تورم در آن خودش را پوشش میدهد بورس است. به همین علت بازار روند مثبتی را طی خواهد کرد.
منتظر مثبت شدن شاخص بورس باشید

به گزارش ایران پژواک، بورس اوراق بهادار تهران امروز در آخرین روز معاملاتی هفته با کاهش بسیاری روبرو شد و در پایان معاملات با عقب نشینی ۸۶۵۰ واحدی شاخص کل به رقم یک میلیون و ۲۹۴ هزار و ۵۴۳ واحد رسید.

شاخص کل نیز با معیار هموزن امروز ۱۹۳ واحد کاهش داشت و به رقم ۴۴۲ هزار و ۶۴۵ واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۱۷۲ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز بیش از ۳.۹ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۷۰ هزار معامله و به ارزش ۳۸۴۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

در این بازار ۲۴۹ هزار معامله انجام شد که ۱۴ هزار و ۸۶۴ میلیارد ریال ارزش داشت. بیمه پاسارگاد، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل پلیمر آریاساسول، سهامی ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان و گروه توسعه ملی مهر آیندگان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

مصطفی صفاری، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با دلایل منفی شدن امروز شاخص بورس گفت: برعکس پارسال که شاهد هجوم افراد حقیقی به بازار بودیم و صف‌های طولانی برای گرفتن کد سجام تشکیل میشد، امسال چنین استقبالی از بورس نیست.

وی افزود: از طرفی حجم بازار هم در این چهار روز کاری خیلی پایین بوده است. باید صبر کنیم از روز چهاردهم که بازار باز میشود ببینیم بورس به کدام سمت می‌رود. مطمئنا سود شرکت‌ها هم اعلام خواهد شد و هرچه بازار شفاف‌تر شود رونق میگیرد.

صفاری گفت: پیش بینی من این است که تا قبل از انتخابات که فصل مجامع است بازار مثبتی داشته باشیم. با این حال حجم‌ها در بازار خیلی مهم است. 

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: امسال با وجود این که افزایش دستمزد با مخلفات ۴۲ درصد افزایش پیدا کرد، سال تورمی پیش رو داریم. میدانیم که تنها بازاری که تورم در آن خودش را پوشش میدهد بورس است. به همین علت بازار روند مثبتی را طی خواهد کرد.

وی افزود: شاخص تولید را باید در بورس ببینیم. شاخص بورس در همه اقتصادها نشانه رشد اقتصادی است. اگر این اتفاق بیفتد و سیاست‌هایی که رهبری تعیین کرده توسط قوه مقننه آن را اجرایی کند حتما بازار مثبت خواهد شد. به همین دلیل باید منتظر جابه‌جایی دولت بود.

صفاری در رابطه با کف و سقف حمایتی بازار گفت: باید شنبه بازار شروع به کار کند تا بهتر بشود تشخیص داد اما فکر میکنم در همین محدوده خواهد ماند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2021-03-31 23:55

دیدگاه‌ها

تصویر Farid
نه! کف حمایتی این محدوده نیست.. بلکه یک میلیون و صدوپنجاه است.. سقف همین محدوده است.. ضمنا بورس ربطی به تورم ندارد مگه دلار و مسکن و طلا پارسال پائین آمد؟ اما بورس سقوط کرد.. بورس ابزار دست اقتصاد دستوری و سوپاپ اطمینان دولتی است و با زدن دکمه ای طبق میل دولت می چرخد و ربطی به واقعیات اقتصادی ندارد.
ارسال شده توسط Farid در 12 فروردين 00 - 09:08

افزودن دیدگاه جدید