کد مطلب: 

251699
صحبت‌های جنجالی دروازه بان بزرگ انگلیسی علیه مارادونا
پیتر شیلتون، دروازه بان بزرگ انگلیسی هنوز خاطرات تلخ خود از مارادونا را فراموش نکرده است.
صحبت‌های جنجالی دروازه بان بزرگ انگلیسی علیه مارادونا

به گزارش ایران پژواک، درگذشت مارادونا باعث شده لحظات تاریخی او در ذهن فوتبالدوستان مرور شود و بی شک نبرد آرژانتین برابر انگلیس یکی از ماندگارترین آنهاست. پیتر شیلتون مهم ترین قربانی حرکت تاریخی مارادونا در تاریخ 22 ژوئن 1986 در استادیوم آزتک در مکزیکوسیتی بود. در دقیقه 51 و در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی، ستاره آرژانتینی پس از پاس به عقب اشتباه استیو هاج مدافع انگلیس، با دست چپ دروازه سه شیرها را باز کرده و یکی از عجیب ترین گل های تاریخ جام جهانی و شاید فوتبال را به ثمر رساند.

پیتر شیلتون در ستونی برای دیلی میل نوشت: "من از شنیدن خبر درگذشت مارادونا در عین جوانی ناراحت هستم. او بدون شک بزرگترین بازیکنی بود که با او روبرو شده بودم.  همانطور به نظر می رسید مارادونا عالی بود، اما متاسفانه رفتاری مانند یک ورزشکار نداشت و جوانمرد نبود. نکته ای که مورد پسند من نیست این است که او هرگز عذرخواهی هم نکرد. مارادونا هیچ وقت نگفت این کار تقلب بوده و در عوض او از عبارت دست خدا نیز استفاده کرد که این درست نبود."

هرگز در این سالها صلح و آشتی بین شیلتون و مارادونا برقرار نشده است. دروازه بان سابق انگلیس در این رابطه گفت: "در طول این سال ها تلاش های زیادی برای جمع کردن هر دو نفر ما در یک اتاق انجام شده است. رویکرد من همیشه یکسان بوده و اگر فکر می کردم او قصد عذرخواهی دارد، دوست داشتم با مارادونا دست داده و موضوع را فراموش کنم. اما او هرگز حتی به احتمال رخ دادن آن اتفاق نیز اشاره نکرد."

جالب اینجاست مارادونا همین چند هفته قبل و در سالروز تولد 60 سالگی خود گفت یک آرزوی دیگر دارد و آنهم این است که با دست راست نیز دروازه تیم ملی انگلیس را باز کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2020-11-27 22:02

افزودن دیدگاه جدید