کد مطلب: 

247962
سهام بورسی خوب را نگه دارید
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به روند نزولی شاخص بورس در روزهای اخیر، به سهامداران توصیه کرد اگر سهمی با پشتوانه تحلیلی منطقی دارند، در این روزها آن را نفروشند و نگه دارند.
سهام بورسی خوب را نگه دارید

روزبه شریعتی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه پیش از این توصیه های زیادی به جدیدالورودهای بازار سرمایه شده بود، اظهار کرد: پیش از این بارها بر این موضوعات تاکید شده بود که افراد تازه وارد برای ورود به بازار سرمایه اعتبار نگیرند، خانه نفروشند، وام و قرض نگیرند، تک سهم نشوند، پرتفو بچینند، غیر مستقیم وارد شوند و... .

وی ادامه داد: درحال حاضر تر و خشک در بازار با هم می سوزند اما باید به این نکته توجه داشت که این اتفاق مداوم نیست. بسیاری از سهم ها به دلیل قیمت های جهانی و قیمت دلار نیمایی پشتوانه سودآوری قابل توجهی دارند و ریزش این سهم ها ادامه دار نخواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه، با تاکید بر اینکه  شایعات به بازار ضربه زده است، گفت: تصمیم گیران باید توجه داشته باشند نمی توانند در یک بازاری که در آن موج بزرگ نقدینگی با حجم روزانه بیش از یک میلیارد دلار معامله انجام می شود، تعادل برقرار کنند  و دستکاری آن ها باعث بهم خوردن وزنه می شود.

شریعتی ادامه داد: برخی سهم ها جزو گزینه هایی هستند که مشتری خود را دارند. هرچند اصلاح قابل توجه ۳۰ تا ۴۰ درصدی داشته اند اما  تجدید ارزیابی، افزایش قیمت دلار  نیما، افزایش قیمت های جهانی و از بین رفتن کرونا باعث صعودی شدن دوباره آن ها می شود. اما به طور کلی اگر برخی تازه واردها از بازار بترسند و خارج شوند، بازار رنگ و بوی منطقیتری به خود می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه سهام داران اگر سهم خوب با پشتوانه تحلیلی دارند، باید آن را نگه دارند، اظهار کرد: من فکر می کنم بازار در روزهای شنبه یا یکشنبه هفته آینده مجددا روند صعودی به خود بگیرد. هرچند بعید است که پیک خود که دو میلیون و 100 هزار واحد بود را رد کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2020-08-19 22:35

افزودن دیدگاه جدید