کد مطلب: 

243870
"سوپر پیپو" سرمربی استقلال می‌شود؟
قبل از جذب استراماچونی اتفاقاتی رخ داد که با مدیرعامل کنونی باشگاه استقلال ارتباط مستقیم داشت. وقایعی که می‌توان به آن لقب «بازخوانی یک پرونده قدیمی» را داد.
"سوپر پیپو" سرمربی استقلال می‌شود؟

به گزارش ایران پژواک، مدیران وقت باشگاه استقلال بلافاصله پس از اینکه شفر را برکنار کردند، به صرافت مذاکره با مربیان دیگر خارجی افتاده و آندره‌آ استراماچونی یکی از مهم‌ترین گزینه‌های آن‌ها بود که در نهایت به تهران هم آمد و هدایت آبی‌پوشان پایتخت را بر عهده گرفت. در رابطه با استرا و اتفاقات دوران حضورش به اندازه کافی مطلب نوشته شده، اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید قبل از جذب آن مربی اتفاقاتی رخ داد که با مدیرعامل کنونی باشگاه استقلال ارتباط مستقیم داشت. وقایعی که می‌توان به آن لقب «بازخوانی یک پرونده قدیمی» را داد.

پیشنهاد اینزاگی قبل از استعفا
در مقطعی که استقلالی‌ها دنبال سرمربی خارجی بودند و مذاکرات با استراماچونی در شرف آغاز بود، احمد سعادتمند مدیرعامل فعلی باشگاه استقلال یکی از اعضای هیئت مدیره آبی‌ها محسوب می‌شد (البته بعداً استعفا کرد). سعادتمند وقتی متوجه تمایل امیرحسین فتحی برای جذب استراماچونی شد، خطاب به او گفت‌: «اگر می‌خواهید سرمربی ایتالیایی بیاورید، من در ایتالیا دوستانی دارم که می‌توانم با استفاده از نفوذ آن‌ها زمینه برای حضور فیلیپو اینزاگی ملی‌پوش اسبق و سرشناس تیم ملی ایتالیا را در استقلال به عنوان سرمربی فراهم کنم.»

فتحی هم قضیه برایش جالب شد و از سعادتمند در رابطه با رقم قرارداد مورد نظر اینزاگی پرسید. مدیرعامل کنونی باشگاه استقلال تأکید کرد اینزاگی با یک میلیون یورو حاضر است به تهران آمده و سرمربی استقلال شود. این رقم برای باشگاه بسیار گزاف بود و مدیرعامل وقت تأکید کرد استقلال فقط می‌تواند نصف چنین پولی را بدهد و استرا را هم تقریباً با همین رقم (۵۰۰ هزار یورو) می‌خواهد. در آنجا سعادتمند اذعان داشت می‌توان نصف دستمزد اینزاگی را از حساب باشگاه پرداخت و نصف دیگر را از طریق اسپانسر جور کرد. امیرحسین فتحی، اما در این تصور بود که خود سعادتمند برای جذب مربی سرشناس ایتالیایی اسپانسر دارد ولی پس از چند روز متوجه شد منظور عضو هیئت مدیره باشگاه، دریافت رقم مذکور از حامی مالی خود استقلال است نه گرفتن پول از یک اسپانسر ویژه و جداگانه، به همین خاطر پرونده فیلیپو اینزاگی بسته شده و باشگاه استقلال مذاکره مستقیمی با او صورت نداد. در نهایت احمد سعادتمند در آن مقطع از هیئت مدیره کناره‌گیری کرد و ماجرای استراماچونی را هم که خودتان به طور کامل در جریان هستید.

شایعه بازگرداندن استرا؟
در حال حاضر فیلیپو اینزاگی هدایت تیم «بنوونتو» در سری B ایتالیا را بر عهده داشته و به واسطه صدرنشینی با این تیم در آستانه صعود به رقابت‌های سری A قرار دارد بنابراین جذب مجدد او حداقل در این مقطع زمانی برای استقلال حکم یک رؤیای محقق نشدنی را دارد ولی نکته بسیار مهم و حائز اهمیت اینجاست که سعادتمند همین حالا نیز در جمع دوستان خود به شدت مدعی است به رغم مشکلات فراوانی که میان استقلال و استرا رخ داد، به واسطه رفقایی که در ایتالیا دارد، می‌تواند زمینه برای بازگشت این مربی ایتالیایی محبوب به استقلال را فراهم کند.

تکذیب و سکوت
با توجه به اینکه در حال حاضر فرهاد مجیدی هدایت استقلال را بر عهده دارد و قاعدتاً مدیرعامل باشگاه دلش نمی‌خواهد در این مقطع با سرمربی خود دچار مشکل شود، باشگاه استقلال به احتمال زیاد طی امروز و فردا گزارش ما را تکذیب خواهد کرد و مدعی خواهد شد قاطعانه از مجیدی حمایت می‌کند ولی با توجه به موثق بودن و مطمئن بودن منبع خبری خودمان، این گزارش را برایتان به رشته تحریر درآوردیم. البته این نکته هم ضروری است که بدانید در حال حاضر کسی دنبال اخراج فرهاد مجیدی نیست بلکه اگر این سرمربی فصل آینده بنا بر هر دلیلی دیگر روی نیمکت استقلال نباشد، آن وقت شاید (تأکید می‌کنیم شاید) قضیه بازگشت استراماچونی دوباره مطرح شود. یک نکته دیگر را نیز فراموش نکنیم و آن اینکه استرا در حال حاضر هنوز تیم ندارد و البته از استقلال نیز شکایت نکرده است!

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2020-04-21 17:58

افزودن دیدگاه جدید