کد مطلب: 

234235
دو مبتکر و سازنده ایرانی برای نخستین بار در دنیا موفق به اختراع فیلتر بنزینی دوستدار محیط ­زیست شدند.
فیلتر بنزینی دوستدار محیط زیست در ایران ساخته شد

به گزارش سیتنا، مهندس کمیل قنبری و دکتر علیرضا غفرالهی که مبتکر و سازنده این فیلتر  هستند، توضیح دادند در این ابداع برای اولین بار در دنیا ،گام ابتکاری یونیزاسیون سوخت بدون استفاده از آهن ربا  مورد استفاده قرار گرفته است.

به علت نزدیکی این قطعه به محفظه احتراق و فرم مخزن گونه فیلتر سوخت، می توان از این قطعه به عنوان یک تله برای ایجاد تغییرات موقت موثر در راستای پیش بردن فرآیند احتراق به سمت احتراق کامل بهره برد.

این مخترعان می گویند تکنولوژی که حتی بهترین تولید کنندگان بین المللی فیلتر سوخت نیز در حال حاضر به آن مجهز نمی باشند کما اینکه کسب مدال نقره در مسابقات اختراعات آمریکا "سیلیکون ولی" 2019 مهر تاییدی بر جذابیت این نوآوری در سطح جهانی است.

جشنواره جهانی اختراعات "سیلیکون ولی"  هر ساله در شهر سنت کلارا و با حمایت فدراسیون بین المللی مخترعین IFIA، نمایشگاه اختراعات ژنو پالسکو، و سازمان مالکیت فکری (معنوی ) جهان WIPO برگزار می شود.

این جشنواره  به هدف اطلاع رسانی عمومی اختراعات جدید از تمام نقاط جهان و ایجاد فرصتی یگانه برای مخترعین نه فقط برای دریافت جوایز عالی رتبه جهانی بلکه کشت محصول خود در بازارهای آمریکا در قلب نوآوری های جهان "سیلیکون ولی" می باشد.

SVIIF مخترعین را از موسسات تحقیقاتی، افراد آکادمیک و کارآفرینان موفق جذب می کند که در سال 2019 حدود 30 کشور جهان با 140 اختراع موفق به حضور در این گردهمایی شدند.

کمیل قنبری و علیرضا غفرالهی از حدود 2 سال پیش با آرمان بالا بردن کیفیت زندگی مردم و کاهش آلودگی هوای کشور، در جست و جوی راه حلی با کارایی صنعتی و عمومی در این زمینه بوده اند.

تحقیقات و آزمون و خطاهای بسیار با در نظر گرفتن قابلیت تجاری سازی مسیر آنان را به سمت تولید فیلتر سوختی می کشاند که موجب کاهش آلایندگی خودرو، کاهش مصرف خودرو و افزایش شتاب و توان موتور خودرو می شود.

این اختراع در حالی توانست مدال نقره مسابقات اختراعات آمریکا – سیلیکون ولی۲۰۱۹-  را به دست آورد که به مخترعین اجازه حضور در کشور محل برگزاری و دفاع از اختراع خود داده نشد و فدراسیون بین المللی مخترعین کشور به نمایندگی از ایشان جوایز را دریافت کرده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه