کد مطلب: 

232518
مهدوی: استراماچونی توجیه نبود، ما حرفه‌ای نیستیم!
پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: نمی‌خواهم بگویم ما کشور عقب‌افتاده‌ای هستیم، نه! ولی در حد جایی که استراماچونی آمده، حرفه‌ای نیستیم.
مهدوی: استراماچونی توجیه نبود، ما حرفه‌ای نیستیم!

به گزارش خبرورزشی، محمدرضا مهدوی، مدافع میانی دهه ۷۰ و ۸۰ استقلال با ما از اتفاقاتی که هفته پیش برای استراماچونی و استقلال رخ داد، صحبت کرد. او معتقد است این مربی اصلاً متوجه نیست در چه کشوری برای مربیگری آمده است. 

* تحلیل شما از اتفاقات اخیر بین استراماچونی و باشگاه استقلال چیست؟
اولاً باید بگویم استراماچونی یک مربی کاملاً حرفه‌ای و بزرگ است که از دنیای مدرن اروپا به ایران آمده است. او در کشوری مربیگری کرده که مطابق با سطح توقعات مربی‌شان به او قول می‌دهند و هر خواسته‌ای داشته باشد، برآورده می‌کنند. این در حالی است که ما در ایران به آن اندازه حرفه‌ای نستیم. نه استقلال و نه پرسپولیس و نه حتی باشگاه‌هایی مانند سپاهان، فولاد یا ذوب‌آهن که پول‌های هنگفتی هزینه می‌کنند، هرگز به اندازه یک باشگاه اروپایی یا حتی باشگاه‌های حوزه خلیج فارس اصول حرفه‌ای‌گری را رعایت نمی‌کنند. 

* پس مقصر این اتفاقات را باشگاه استقلال نمی‌دانید؟
البته! استراماچونی از دنیایی آمده که سرمربی لیست بازیکن می‌دهد و باشگاه پس از چند روز بازیکنان را به محل تمرین می‌فرستد. کاملاً مشخص است که درباره ایران اصلاً توجیه نبوده یا لااقل به صورت کامل توجیه نشده است. ما در تحریم‌های سختی به سر می‌بریم که این دست‌مان را برای خیلی کار‌ها بسته است. 

* ولی استراماچونی می‌گفت کاملاً تحقیق کرده است.
بله! ولی حالا مشخص شد فقط درباره افتخارات استقلال، قهرمانی‌هایش، طرفداران میلیونی و فیلم و این مسائل اطلاعات جمع کرده و درباره کاغذبازی‌های اداری و یا مشکلات مالی باشگاه‌های ایرانی هیچ توجیهی برایش صورت نگرفته است. مدیران استقلال باید او را آگاه‌تر می‌کردند و یا اگر خیلی از استقلال برایش تعریف کردند، باید این مسائل کشورمان را هم برایش توضیح می‌دادند. نمی‌خواهم بگویم ما کشور عقب‌افتاده‌ای هستیم، نه! ولی در حد جایی که استراماچونی آمده، حرفه‌ای نیستیم. 

* پس او حق داشت ناراحت شود؟
طبیعی است! او بازیکن خواسته و باشگاه هم قول داده برایش بگیرد ولی نگرفته است. یکی باید این سوء تفاهم را برایش برطرف می‌کرد که حتماً الان دیگر خودش متوجه شده است. 

* با این وضعیت اوضاع استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
فکر می‌کنم نسبت به سال‌های گذشته بهتر آماده شده و می‌تواند شروع بهتری داشته باشد. 

* شهرآورد هفته چهارم چه تأثیری روی کیفیت یا جذابیت‌های این دیدار خواهد داشت؟
تا جایی که یادم هست این دو تیم اینقدر زود در لیگ به دیدار هم نرفته‌اند. پس باید جذابیت‌هایی در این دیدار باشد. ولی همیشه در نیم‌فصل اول لیگ تیم‌هایی از دیگران پیش می‌افتند که بدنسازی خوبی کرده و با قدرت به لیگ می‌آیند. تیم تارتار را ببینید؛ در فصل هفدهم تا هفته نهم صدر جدول بود ولی کم‌کم افت کرد و تیم‌هایی مانند استقلال، پرسپولیس یا سایپا بالا رفتند. 

* پیش‌بینی تان از اوضاع استقلال در لیگ چیست؟
باید به استراماچونی و تیمش فرصت داد. این تیم خیلی تغییرات داشته و استراماچونی قطعاً نمی‌تواند ظرف دو ماه همه جدید و قدیمی‌ها را هماهنگ کند. باید کمی به استقلال فرصت داد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2019-08-20 00:00

افزودن دیدگاه جدید