کد مطلب: 

225247
فدراسیون فوتبال: پاتوسی شرایط بازی در استقلال را ندارد!
با اعلام رسمی فدراسیون فوتبال ایران، «آیاندا پاتوسی» شرایط گرفتن مجوز برای بازی کردن در استقلال و لیگ برتر ایران را ندارد.
فدراسیون فوتبال: پاتوسی شرایط بازی در استقلال را ندارد!

به گزارش مهر، آیاندا پاتوسی یکی از سه خرید خارجی استقلال در نیم فصل و البته جنجالی‌ترین آن‌ها است. این بازیکن باوجود امضای قرارداد با استقلال و شرکت در تمرینات این تیم، هنوز نتوانسته مجوز بازی برای آبی پوشان را به دست بیاورد.

تلاش باشگاه استقلال برای گرفتن مجوز این بازیکن از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هم راه به جایی نبرده است چرا که پاتوسی دو شرط اصلی برای بازی در لیگ ایران را ندارد و استقلالی‌ها بدون توجه به این شروط، اقدام به جذب پاتوسی کرده اند.

هرچند در روز‌های گذشته خبر‌های مختلفی از پاسخ استعلام فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی برای پاتوسی منتشر شد، ولی حامد مومنی مسئول کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال ایران تایید کرد که با پاسخ فدراسیون آفریقا، پاتوسی نمی‌تواند برای آبی پوشان تهرانی بازی کند.

یک بازیکن آفریقایی برای بازی در لیگ ایران باید علاوه بر موفقیت در تست‌های پزشکی ایفمارک، دو سال در تیم ملی کشورش بازی کرده باشد و یا حداقل در دو فصل گذشته ۱۰ بازی در سطح اول قاره آفریقا یا لیگ‌های اروپایی و آمریکای جنوبی داشته باشد.

مومنی در این خصوص گفت: ما از فدراسیون فوتبال آفریقا استعلام لازم را گرفتیم که دو، سه روز پیش پاسخش آمد. پاتوسی از نظر سوابق باشگاهی، ۹ بازی انجام داده که ۸ بازی در لیگ و یک بازی در جام حذفی بوده است. در حالی که قوانین فدراسیون ایران ۱۰ بازی است. همچنین طبق پاسخ استعلام، پاتوسی در سال‌های ۲۰۱۷ و  ۲۰۱۸ بازی ملی نداشته است.

در روز‌های گذشته این شائبه ایجاد شده است که باشگاه استقلال از راه‌های دیگری به دنبال چانه زنی با فدراسیون و حل مشکل این بازیکنی است که نمی‌تواند برای دومین هفته پیاپی تیمش را در لیگ برتر (اینبار مقابل تراکتورسازی) همراهی کند. حتی گفته می‌شد استقلال پیشنهاد داده به شرط چشم پوشی از رای سوپرجام در دادگاه عالی ورزش، مجوز پاتوسی را بگیرد که البته امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال این گمانه زنی را تکذیب کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2019-02-15 13:46

افزودن دیدگاه جدید