کد مطلب: 

198527
«گران‌ترین ویولون جهان» 15 میلیون دلار فروخته می‌شود
یکی از ویولون‌های ساخت استرادیواری به عنوان گران‌ترین ویولون تاریخ این هفته در حراجی لندن فروخته خواهد شد.
«گران‌ترین ویولون جهان» 15 میلیون دلار فروخته می‌شود

به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری فارس، «آنتونیو استرادیواری» طی 300 سال گذشته موفق شد نام خود را به عنوان بزرگترین و بهترین سازنده ویولون در جهان معرفی کند اما پس از گذشت سه قرن، هنوز راز این هنرمند ایتالیایی مشخص نشده است که چطور ویولون‌هایی با این کیفیت می‌ساخت و پس از او هیچ شخص دیگری موفق نشد سازهای مختلف با چنین کیفیتی را تولید کند.

او در طول عمر خود حدود 1100 ساز زهی از جمله ویولون،‌ ویولا، گیتار و ویولنسل تولید کرد و حدود 960 عدد از آنها ویولون بود که از بین آنها 550 عدد هنوز در موزه‌های جهان موجود هستند.

این روزها ویولون‌های ساخت استرادیواری به بالاترین قیمت در حراجی‌های بزرگ جهان خرید و فروش می‌شوند و پول حاصل از فروش آنها معمولا برای سازمان‌های خیریه، دانشگاه‌های موسیقی، و ویولونیست‌های صاحب‌نام مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با همه این توضیحات قرار است این هفته در حراجی لندن یکی از ویولون‌های ساخت استرادیواری به عنوان گران‌ترین ویولون تاریخ فروخته شود.

نام این ویولون «اکس‌-کروال؛ مک‌ایوِن» است که در سال 1684 میلادی ساخته شده است. این نام را صاحب قبلی ویولون برای آن انتخاب کرد. با این توضیحات پیش‌بینی شده است که این ویولون با قیمت پایه 15 میلیون دلار در حراجی مذکور عرضه شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-03-29 15:08

افزودن دیدگاه جدید