کد مطلب: 

194716
کودکان ایرانی در مجارستان افتخار آفریدند
دو تندیس طلا و یک تندیس نقره جشنواره بین المللی نقاشی کودکان بیمار در بوداپست مجارستان به اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی رسید.
کودکان ایرانی در مجارستان افتخار آفریدند

به گزارش سیتنا به نقل از از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری، طریفه محمودکاکی 14 ساله از کانون شماره یک مهاباد نشان طلای گروه سنی 13 تا 17 سال و الینا الیاسی از کانون بوکان نشان طلای گروه سنی 7 تا 10 سال و آیشن باقرالموسوی از کانون ماکو نشان نقره همین گروه سنی را در دومین مسابقه بین المللی نقاشی کودکان بیمار در بوداپست مجارستان دریافت کردند.
معاون سفیر ایران در مجارستان و نیما رضایی رییس دومین جشنواره بین المللی نقاشی کودکان بیمار نیز کودکان ایرانی را که به همراه خانواده های خود در مراسم دریافت جوایز در بوداپست مجارستان حضور داشتند، همراهی کردند.
یکهزار و 300 اثر از 24 کشور دنیا با ارسال آثار نقاشی کودکانی که سابقه بیماری و بستری شدن در بیمارستان را داشته اند، در این مسابقه شرکت کردند که از بین نامزدهای اصلی جشنواره از کشورهای ایران، هنگ کنگ، آلمان، ترکیه، یونان، هندوستان، استرالیا، مجارستان، بلاروس، تونس، بلغارستان، رومانی، آذربایجان و برزیل در نهایت از 12 اثر برگزیده از کشورهای مختلف در چهار گروه سنی، با اهدای هدیه و تندیس جشنواره در بوداپست تقدیر شد.
چهار کودک (سه کودک از آذربایجان غربی و یک کودک از تهران) نمایندگان برگزیده ایران در این مسابقه بودند.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی با ارسال 50 اثر در این مسابقه حضور داشت.
دومین جشنواره بین المللی نقاشی کودکان بیمار، از اول مهرماه همزمان با بازگشایی مدارس ، در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تهران و همزمان در 30 شهر دنیا آغاز به کار کرد.
گروه سلامت و هنر دانشگاه علوم پزشکی تهران با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی Semmelweis مجارستان و همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بیش از 60 نهاد و سازمان دولتی، غیردولتی و انجمن های خیریه داخلی و خارجی با هدف ارتقای روحیه کودکان بیمار از طریق پیوند هنر و سلامت در فراخوانی از تمامی کودکانی که سابقه بیماری و بستری شدن در بیمارستان داشته اند، خواست با ارسال نقاشی به دبیرخانه این جشنواره، خاطرات و تجربیات دوره درمان خود را ارایه کنند.
در نخستین جشنواره نقاشی کودکان بیمار سال 94 که توسط گروه سلامت و هنر دانشگاه علوم پزشکی تهران به میزبانی ایران برگزار شد و کودکان 26 کشور جهان با ارسال نزدیک به هزار اثر در آن شرکت کردند نیز تعدادی از اعضای کانون از جمله 12 عضو کانون آذربایجان غربی در میان برگزیدگان بودند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2016-10-03 12:25

افزودن دیدگاه جدید