کد مطلب: 

202094
مدیرعامل رایتل خبر داد:
مدیرعامل رایتل با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات نقش حیاتی و کلیدی در جامعه ایفا می کند، گفت: این موضوع یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری نیز بود و رایتل به عنوان عضوی از این خانواده گام هایی در این راستا برداشته و سعی کرده زیرساخت های امنی برای شبکه ملی اطلاعات ایجاد کند.
بالا رفتن تعداد مشترکان فعال رایتل تا 21 برابر

به گزارش خبرنگار سیتنا، مهندس سید مجید صدری، مدیرعامل رایتل به تشریح پروژه های این شرکت در راستای فاز سوم شبکه ملی اطلاعات پرداخت و در عین حال گزارشی از عملکرد سال های اخیر این اپراتور تلفن همراه کشور ارائه کرد.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات بزرگ دولت تدبیر و امید در دولت یازدهم بحث شبکه ملی اطلاعات است که در سال گذشته فازهای یک و دو آن و امسال فاز سومش افتتاح می شود، گفت: امیدواریم با این افتتاح و پیشرفت شبکه و راه اندازی آن در فازهای بعدی بتوانیم گام های موثری برداریم.

صدری، با اشاره به پروژه هایی که امروز و در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات از مجموعه رایتل افتتاح شد، گفت: اولین پروژه سامانه ارائه محتوای چند رسانه ای است و همچنین تلویزیون همراه را داریم و راه اندازی و توسعه شبکه نسل چهار و نسل سه رایتل در کشور نیز از جمله مهمترین پروژه هایی است که امروز به افتتاح می رسد.

1200 شهر تحت سرویس 3G رایتل و 750 شهر تحت سرویس LTE رایتل

 وی افزود: این پروژه با حمایت دکتر واعظی و با تفاهمی که با همراه اول داریم انجام شد و در حال حاضر در 1200 شهر سرویس 3G رایتل و 750 شهر سرویس LTE رایتل را از امروز می توانیم استفاده کنیم و این همه مدیون حمایت های وزیر و تیم ایشان است و این عیدی بزرگی بود که ایشان امروز به ما دادند.

ارائه به روزترین ویدئوهای درخواستی با سامانه ارائه محتوای چند رسانه ای

به گزارش سیتنا، صدری با بیان اینکه از زمانی که به رایتل آمدیم بسیاری از پروژه ها به وندورها و شرکتهای خارجی وابسته بود، افزود: یکی دیگر از پروژه هایی که امروز به افتتاح می رسد بحث پروژه سامانه ارائه محتوای چند رسانه ای است که ارائه به روزترین ویدئو های درخواستی برای مشترکان رایتل است و از ظرفیت های دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان استفاده می شود.

مدیرعامل رایتل در ادامه صحبت های خود به پروژه تلویزیون همراه رایتل اشاره کرد و افزود: بحث تلویزون همراه رایتل را در همین سامانه داریم که با بهترین کیفیت سرویس و بدون محدودیت زمانی و مکانی است.

ایجاد پل ارتباطی میان سازمانهای مردم نهاد و حامیان حقوق کودک

صدری با اشاره به پروژه دیگر رایتل که سامانه گنج انسان است، گفت: این کار به پیشنهاد مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و حمایت شرکت خدمات ارتباطی رایتل به منظور انسجام هرچه بیشتر فعالیت ها و بهره بردای بهینه از منابع موجود در زمینه حقوق کودک و نوجوان از امروز کار خود را آغاز کرد که از جمله اهداف این سامانه می توان به ایجاد پل ارتباطی میان سازمانهای مردم نهاد و حامیان حقوق کودک و سازمان های مسوول که در راستای مسوولیت اجتماعی و ایجاد محتوا در شبکه ملی اطلاعات از این سامانه است نام برد.

افتتاح پروژه تفکیک ترافیک داخل از خارج رایتل

وی با اشاره به پروژه تست عملیاتی و میدانی LTE-A که به صورت زنده در شبکه رایتل است، گفت: در برنامه قبلی این موضوع را به صورت آزمایشی در لپ تاپ تست کردیم، اما امروز به صورت زنده انجام می شود و همچنین امروز افتتاح پروژه تفکیک ترافیک داخل از خارج را داریم که این موضوع در راستای دو مصوبه ابلاغی از سازمان تنظیم مقررات در سال 95 بود که با پیکر بندی و اعمال تغییرات در لایه هسته دیتا و شارژینگ انجام شد، همچنین اعمال تعرفه 50 درصد بر اساس مصوبه دوم در کلیه اعتبارات ریالی و غیر ریالی مشترکین (بسته) به عنوان اولین اپراتور انجام شد.

ارائه سرویس IRV6 به همه مشترکین و در کل شبکه رایتل

مدیرعامل رایتل پروژه دیگری که امروز توسط رایتل آغاز به کار می کند، را ارائه سرویس IRV6 به همه مشترکین و در کل شبکه رایتل نام برد و افزود: در حال حاضر 20 هزار مشترک می توانند به صورت همزمان از IPV6 استفاده کنند که ترافیکی معادل 170 MBPS ایجاد کرده است.

تجاری سازی پروژه MVNO رایتل با شرکت کیش سل پارس 

صدری با اشاره به پروژه MVNO، گفت: در حال حاضر این موضوع با شرکت کیش سل پارس تجاری سازی شده و با شرکت شاتل بحث شبکه و خدمات آن انجام شده و شرکت توسعه ارتباطات و فناوری نوین همراه موفق به اخذ برنامه از سازمان تنظیم مقررات و نهایی شدن قرارداد با ما شده و شرکت های آرین ماهواره و داده گستر عصر نوین نیز در حال اخذ پروانه از سازمان هستند و در همین جا از تمام کسانی که از مجموعه رایتل حمایت کردند کمال تشکر و قدردانی را دارم و از وزیر ارتباطات، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دیگر معاونان مدیران و مسوولان مربوطه تشکر می کنم.

شبکه ملی اطلاعات نقش حیاتی و کلیدی در جامعه ایفا می‌کند

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات نقش حیاتی و کلیدی در جامعه ایفا می کند گفت: این موضوع یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری نیز بود و رایتل به عنوان عضوی از این خانواده گام هایی در این راستا برداشته و سعی کرده زیرساخت های امنی برای شبکه ملی اطلاعات ایجاد کند.

بالا رفتن تعداد مشترکان فعال رایتل تا 21 برابر

وی با بیان اینکه در این دولت افزایش 4 برابری شهرهای تحت پوشش و سایت های راه اندازی شده را در شبکه رایتل شاهد بودیم، گفت: افزایش 5 برابری تعداد core سایت ها و افزایش 9.5 برابری سیم کارت های توزیع شده و در عین حال افزایش 8 برابری فروشگاه های اختصاصی از جمله عملکردهای رایتل محسوب می شود، همچنین در این مدت شاهد بالا رفتن تعداد مشترکان فعال به 21 برابر و افزایش 6 برابری تعداد نمایندگی های فعال که به 11 هزار و 800 نمایندگی بودیم.

رایتل بیشترین سهم را در دیتا دارد

مدیرعامل رایتل در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه حدود 80 درصد مشترکان ما از دیتا استفاده می کنند، اظهار کرد: رایتل بیشترین سهم را در دیتا دارد. افزایش 70 برابری مصرف دیتا و 44 برابری درامد ماهانه دیتا در چند سال گذشته از دیگر عملکردهای مثبت ما بود و در عین حال افزایش 16 برابری مصرف و 19 برابری درآمد ماهانه پیامک ها از دیگر اقدامات مثبت مجموعه رایتل محسوب می شود.

افزایش مدت پروانه فعالیت رایتل از 15 به 20 سال

وی با تشکر از حمایت ها و کمک دکتر ربیعی، دکتر واعظی و دکتر فیروزآبادی و همه فعالان حوزه های مرتبط، اظهار کرد: یکی از مباحث مهم که در سال گذشته مصوبه آن را از دولت گرفتیم بحث تاییدیه بازنگری طرح تجاری و مناسب سازی تعهدات بود و افزایش مدت پروانه فعالیت از 15 به 20 سال در طرح تجاری از دیگر فعالیت ها و عملکردهای جدی ما محسوب می شود.

رایتل توانست بدهی خود را به وزارت ارتباطات بپردازد

صدری موضوع مهم بعدی را اصلاح ساختار مالی شرکت عنوان کرد که شرکت رایتل توانست بدهی خود را به وزارت ارتباطات بپردازد و این اقدام از جمله استراتژی های اقتصادی به منظور کاهش نرخ تورم کشور با روش حذف مبادلات پولی است.

گشایش اعتبار اولین ال.سی اروپایی کشور

به گزارش سیتنا، مدیرعامل رایتل در عین حال گشایش اعتبار اولین ال.سی اروپایی کشور را از دیگر اقدامات مهم رایتل عنوان و تاکید کرد کرد که این موضوع کمک بزرگی به رایتل محسوب می شود.

وی افزود: در عین حال امضای قرارداد تجاری با 5 شرکت MVNO بود که امروز اولین MVNO به صورت رسمی کار خودش را آغاز می کند از جمله اقدامات موثر رایتل است. همچنین در شبکه ملی اطلاعات اقدامات مهمی انجام شد که به اتمام رساندن تمامی فعالیت های مرتبط با فاز اول و همچنین راه اندازی IPV6 و همچنین راه اندازی شبکه توزیع محتوا از دیگر اقدامات مهم در این زمینه محسوب می شود.

مدیرعامل رایتل با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهمی که در رایتل آغاز شد ایجاد فرصت های شغلی بود، عنوان کرد: در حال حاضر 1200 نفر به صورت مستقیم و حدود 38000 نفر غیر مستقیم در این حوزه فعال هستند که این میزان در ابتدای دولت تدبیر و امید 9000 نفر بود.

وی در عین حال تاکید کرد: یکی از اقداماتی که رایتل مصمم به انجام آن است بحث استفاده از توان نیروهای داخلی است و ما در بخش های مختلف سعی کردیم از توانمندی شرکت های داخلی استفاده کنیم.

با 194 اپراتور خارجی به صورت 3G و 44 اپراتور به صورت LTE ارتباط داریم

وی در عین حال بیان کرد: با حمایت دکتر واعظی و کمیسیون تنظیم مقررات بحث رومینگ ملی راه اندازی شد و بحث رومینگ بین الملل را داشتیم و امروز با 194 اپراتور به صورت 3G و 44 اپراتور به صورت LTE ارتباط داریم و این اقدام بزرگ رایتل بود. همچنین سرویس هایی برای ایام محرم صفر و اربعین برقرار کردیم و همچنین بحث رومینگ در پرواز انجام می شود و سرویس ویژه حجاج نیز انجام خواهد شد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه