کد مطلب: 

250125
بدافزار سایلنت‌فید حدود 4 میلیون دلار از کاربران فیسبوک سرقت نمود و آگهی‌های تبلیغاتی مخرب را منتشر کرد. فیسبوک ادعا می کند که یک شرکت چینی مسئول گسترش بدافزار و به راه انداختن این کارزار تبلیغاتی مخرب می‌باشد.
سرقت حدود 4 میلیون دلار از کاربران فیسبوک توسط بدافزار سایلنت‌فید

به گزارش سیتنا، سایت پلیس فتا به نقل از هکرد، نوشت: در سال 2018 کارشناسان امنیتی فیس‌بوک موفق به کشف کمپین بدافزاری پیچیده چینی شدند که با استفاده از بدافزار سایلنت‌فید، اقدام به سرقت میلیون ها دلار از کاربران کرده بود.

تیم امنیتی فیس‌بوک پس از غیرفعال نمودن موفقیت‌آمیز این برنامه مخرب، جزئیات کامل این کلاهبرداری را در کنفرانس امنیتی ویروس ‌بولتن 2020 به اشتراک گذاشت.

برابر اعلام محققان امنیتی شبکه اجتماعی سانچیت کارو و جنیفر اورگیلز، بیشترین فعالیت کمپین مذکور از اواخر سال 2018 تا فوریه 2019 بوده است. اما به نظر می‌رسد این مبارزه از سال  2016 آغاز شده باشد.

سایلنت‌فید، نسخه خلاصه شده ازتبلیغات فیس‌بوک است که به طور مخفیانه از اکسپلویت‌ها استفاده می‌کند. این بدافزار می‌تواند اطلاعات فیس‌بوک و کوکی‌های مرورگر وب را سرقت نماید. گروه هکری سایلنت‌فید با بهره‌گیری از این بدافزار، 4 میلیون دلار از حساب های تبلیغاتی کاربران استخراج نمود.

در دسامبر 2018 با ایجاد یک ترافیک ناگهانی در اطراف چندین نقطه‌پایانی فیس‌بوک، فعالیت این بدافزار مورد توجه قرار گرفت. بنا به اظهارات تیم امنیتی فیس‌بوک، مهاجمین با استفاده از این بدافزار اقدام به سرقت حساب های کاربران می نمودند و انگیزه آنان خرید آگهی‌های تبلیغاتی مخرب از سوی کاربران بوده است. تیم فیس‌بوک به این نکته نیز اشاره کرد که این بدافزار صرفاً به فیس‌بوک محدود نمی شود.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه