کد مطلب: 

249049
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا، خبر داد: هرگونه تبلیغات در خصوص ثبت نام و فروش واکسن آنفلوانزا در فضای مجازی جرم محسوب می شود و پلیس فتا با مجرمان برخورد قانونی خواهد کرد.
تبلیغات "ثبت نام و فروش واکسن آنفلوانزا در فضای مجازی" ممنوع است

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ رامین پاشایی، ضمن تاکید بر این که تبلیغات در فضای مجازی مبنی بر "ثبت نام و فروش واکسن آنفلوانزا و دریافت مبالغ مختلف از متقاضیان "جرم محسوب می شود ، اظهار داشت: پلیس فتا در رصد های روزانه در صورت مواجهه با این گونه آگهی ها با مجرمان برخورد قانونی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: تنها مرجع قانونی واگذاری دارو و به خصوص واکسن های آنفلوانزا صرفا با نظارت وزارت بهداشت درمان و آموزش، در مراکز و داروخانه های مجاز صورت می گیرد و هرگونه تبلیغات در فضای مجازی مبنی بر فروش اقلام دارویی ممنوع است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا افزود: با توجه به تجزیه و تحلیل پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا با عنوان " تبلیغات و فروش دارو و واکسن تحت عناوین مختلف " به خصوص در ماه های اخیر ، که شیوع کرونا ویروس در کشور شتاب بیش تری پیدا کرده ؛ مشخص شده اکثر این اقدامات صرفا پوششی در جهت کلاهبرداری از متقاضیان است.

این مقام مسئول در خصوص شگرد این متهمان گفت: مجرمان با دریافت مبالغ مختلف در اکثر موارد، دارویی به متقاضیان تحویل نمی دهند و یا با واگذاری واکسن و داروهای تقلبی و در برخی موارد تاریخ مصرف گذشته ،ضمن کلاهبرداری از هموطنان، سلامت جسمی آنان را نیز به مخاطره می اندازند.

وی خبر داد: پلیس فتا در اقدامات پیش دستانه، به منظور برقراری امنیت در این فضا، ضمن رصد هر گونه تبلیغات و فروش دارو و اقلام مربوطه، با مجرمان این حوزه برخورد قانونی می کند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا، خاطر نشان کرد: اجرای این طرح عملیاتی به کلیه رده های انتظامی و شهرستان های پلیس فتا ابلاغ شده و خوشبختانه نتایج خوبی نیز در خصوص پاکسازی و دستگیری متهمان حوزه تبلیغ و فروش دارو و به خصوص واکسن های کرونا ویروس و آنفلوانزا به دست آمده است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از هموطنان خواست: به هیچ عنوان به تبلیغات افراد سودجو و کلاهبردار در این فضا توجه نکنند و کلیه نیازهای دارویی خود را صرفا از مراکز مجاز و داروخانه های سطح شهر تهیه کنند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک و تبلیغات در این خصوص، موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به آدرس WWW.cyberpolice.ir اطلاع دهند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه