کد مطلب: 

248936
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مراسم امضای تفاهم‌نامه با سندیکای صنعت مخابرات:
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، گفت: امروز بناست با امضای تفاهم‌نامه، ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای توسعه و ایجاد زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات که بر عهده شرکت مخابرات ایران است، سرمایه‌گذاری شود. در دو سال گذشته، ۱۰۰ میلیون یورو تجهیزاتی که در گذشته از خارج تهیه می‌شد را از تولید داخلی استفاده کردیم.
باید در توسعه شبکه ملی اطلاعات و مترو از تولیدات داخلی استفاده کنیم/ در ۷۵ درصد از تجهیزات شرکت مخابرات از تولیدات داخلی استفاده شده است/ برای توسعه و ایجاد زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات که بر عهده شرکت مخابرات است، ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود

به گزارش خبرنگار سیتنا، سید مجید صدری، در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت مخابرات با سندیکای صنعت مخابرات برای توسعه شبکه ملی اطلاعات، با بیان اینکه در حوزه شبکه ملی اطلاعات تکالیفی برای شرکت مخابرات ایران دیده شده که باید تحقق شود، گفت: یکی‌از این تکالیف این است که‌ زیرساخت‌های مناسبی را در لایه زیرساخت شبکه و شبکه مترو ایجاد کنیم تا همه اپراتورها و دست‌اندرکاران که از شبکه ملی استفاده می‌کنند، از آن بهره‌مند شوند. تفاهم‌نامه‌های ما باید در این راستا باشد که در بحث توسعه شبکه ملی اطلاعات و مترو از تولیدات داخلی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۷۵ درصد از تجهیزات شرکت مخابرات از تولیدات داخلی استفاده شده است، افزود: امروز بناست با امضای تفاهم‌نامه، ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای توسعه و ایجاد زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات که بر عهده شرکت مخابرات ایران است، سرمایه‌گذاری شود. در دو سال گذشته، ۱۰۰ میلیون یورو تجهیزاتی که در گذشته از خارج تهیه می‌شد را از تولید داخلی استفاده کردیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه این کیفیت تجهیزات ‌داخلی باید با محصول خارجی قابل رقابت باشد، گفت: این تجهیزات در شبکه ملی مورد استفاده قرار می‌گیرد که مواد استفاده مردم است و برای اینکه شبکه باکیفیتی در اختیار مردم قرار دهیم، باید از جنس باکیفیت استفاده کنیم. در این راستا علاوه بر ۳۰۰۰ میلیارد سرمایه‌گذاری در شبکه ملی،  ۲۰۰۰ میلیارد تومان نیز در لایه‌های دسترسی مخابرات هزینه کردیم.  

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه