کد مطلب: 

248714
اپل یک ماسک صورت با ظاهری "منحصر به فرد" برای کارمندان خود تولید کرده است که این ماسک‌ها توسط تیم‌های مهندسی که بر روی آیفون و آیپد کار می‌کنند، طراحی شده است.
طراحی ماسکی ویژه‌ برای کارمندان اپل توسط تیم‌های مهندسی آیفون و آیپد

به گزارش سیتنا و بنابر گزارشی از بلومبرگ، بخش مهندسی و طراحی اپل، ماسکی با ظاهری منحصر به فرد طرحی کرده است که شامل پوشش‌های بزرگ برای پوشاندن بینی و چانه کاربر است و همچنین قابل تنظیم است. علاوه بر آن ماسک‌های مذکور سه لایه هستند.

ماسک صورت اپل دارای طراحی سه لایه است که ذرات ورودی و خروجی را مانند بسیاری از ماسک‌های پارچه ای فیلتر می‌کند و می‌تواند تا پنج بار شسته شود و مورد استفاده مجدد قرار گیرد. این ماسک دارای طرحی به شکل مثلث است.

بنابر گزارشی از بلومبرگ، بخش مهندسی و طراحی اپل ماسکی با ظاهری منحصر به فرد ایجاد کرده است که شامل پوشش‌های بزرگ برای پوشاندن بینی و چانه کاربر است و همچنین قابل تنظیم است. علاوه بر آن ماسک‌های مذکور سه لایه هستند.

البته این خبر سبب ناامید شدن طرفداران محصولات اپل خواهد شد؛ چراکه این ماسک‌ها برای کارکنان شرکت‌های اپل ساخته شده‌اند، نه عموم مردم. طی دو هفته آینده ماسک برای کارمندان ارسال خواهد شد. در حال حاضر، مشخص نیست که آیا اپل قصد دارد ماسک را به طور گسترده تری توزیع کند یا خیر. این شرکت علاوه بر ماسک مذکور موسوم به "ماسک صورت اپل (Apple Face Mask)، یک ماسک جراحی شفاف به نام "کلیرماسک اپل" (Apple ClearMask) را به صورت سفارشی طراحی کرده است که این ماسک جراحی شفاف نیز به کارمندان داده خواهد شد، به طوری که مشتریان کم شنوا می‌توانند چهره کارمندان را ببینند و صحبت آنها را متوجه شوند. به گزارش بلومبرگ، این اولین ماسک جراحی کاملاً واضح است که توسط سازمان غذا و دارو (آمریکا) تأیید شده است.

اپل به بلومبرگ اطلاع داده است که کلیر ماسک را با همکاری محققان دانشگاه گالاودت (Gallaudet University)، کهن‌ترین موسسه آموزش عالی جهان مخصوص ناشنوایان در امریکا تولید کرده است.

البته این اولین اقدام اپل در زمینه تولید تجهیزات محافظت شخصی نیست. در ماه آوریل، تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل اعلام کرد که اپل ۲۰ میلیون ماسک صورت به کارمندان بهداشت در سراسر ایالات متحده اهدا خواهد کرد. این شرکت فناوری با برنامه ریزی برای حمل ۱ میلیون بار در هفته، برای کارمندان بیمارستان‌ها نیز محافظ‌های صورت طراحی و تولید کرده است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه